Trwa ładowanie...
d25jubd
d25jubd

Marta Abramowicz

Marta Abramowicz to popularna w Polsce psycholożka oraz ekspertka od spraw związanych ze społecznościami LGBT. Facebook.com
Marta Abramowicz to popularna w Polsce psycholożka oraz ekspertka od spraw związanych ze społecznościami LGBT.

Marta Abramowicz (ur. 21.11.1978 r.) jest pochodzącą z Polski badaczką społeczną, działaczką na rzecz praw człowieka oraz reporterką i psycholożką.

Marta Abramowicz – życiorys

Marta Abramowicz to obecnie jedna z najbardziej cenionych w Polsce psycholożek zaliczanych do grona ekspertów pracujących na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji. Oprócz tego Marta Abramowicz jest również autorem dwóch największych do tej pory (przeprowadzonych na terenie Polski) badań skupiających się na sytuacji społeczności LGBT. Jeśli chodzi o wykształcenie, Abramowicz ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz MISH czyli Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne również na Uniwersytecie Warszawskim. Krótko po ukończeniu studiów Marta Abramowicz rozpoczęła pracę w charakterze dziennikarza, a od 2001. przez kolejne 10 lat pełniła funkcję wiceprezesa (później prezesa) Kampanii Przeciw Homofobii (ogólnopolska organizacja pozarządowa). Marta Abramowicz zajmowała się w niej kilkudziesięcioma projektami skupiającymi się wokół antydyskryminacji. Była również redaktor naczelną Portalu MultiKulti oraz koordynowała kampanię społeczną ''Niech nas zobaczą'' i inne projekty edukacyjne realizowane z ramienia Kampanii Przeciw Homofobii. To właśnie z jej inicjatywy powstał słynny już raport skupiający się na sytuacji osób biseksualnych i homoseksualnych w Polsce.

Marta Abramowicz – rola eksperta

Marta Abramowicz bardzo często zabierała głos w roli eksperta na wielu konferencjach w tym m.in. Rady Europy, ODIHR-u czy na zaproszenie Pełnomocniczki ds. Równego Traktowania, Rzecznika Praw Obywatelskich. Oprócz tego Marta Abramowicz jest także autorką licznych programów szkoleniowych, badań oraz ekspertyz z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej, równości płci (w tym dla Caritas Polska, Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu) czy zarządzania wiekiem.

Marta Abramowicz – obecnie

Marta Abramowicz obecnie skupia się głównie na współpracy z Instytutem Psychologii Polskiej Akademii Nauk w projekcie ''Rodziny z wyboru''. Oprócz tego psycholożka współprowadzi badania, w których skupia się na aspekcie wykluczenia społecznego w Pracowni Realizacji Badań Socjologicznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Marta Abramowicz – działalność polityczna

Marta Abramowicz w 2014 roku kandydowała do Parlamentu Europejskiego z listy Europy Plus. Nie udało się jej zdobyć wystarczającej ilości głosów.

Marta Abramowicz – publikacje

W 2016 roku Marta Abramowicz opublikowała swój pierwszy reportaż pt. ''Zakonnice odchodzą po cichu'', w którym opisuje życie polskich zakonnic.

d25jubd
Marta Abramowicz
Data urodzenia

21.11.1978

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia

Podziel się opinią

Share
d25jubd

d25jubd
d25jubd
d25jubd