Trwa ładowanie...
d400kza
24-03-2021 07:00

Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze

książka
Oceń jako pierwszy:
d400kza
Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze
Tytuł oryginalny

Marie Curie. La actividad del radio

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pierwszy tom kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, przeznaczonej dla młodych czytelników, ale nie tylko. Prezentuje ona postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Komiksy w przystępny sposób przybliżają biografie naukowców, ich niezwykłą chęć zdobywania wiedzy i drogi, które doprowadziły ich do dokonania przełomowych dla świata odkryć.

W pierwszym tomie prezentujemy postać Marii Skłodowskiej-Curie, odkrywczyni dwóch pierwiastków promieniotwórczych – radu i polonu, dwukrotnie uhonorowanej Nagrodą Nobla. Będąc jednym z najwybitniejszych naukowców w dziejach promowała naukę jako sposób poznawania świata, starała się też doprowadzić do tego, by współpraca intelektualna przekształciła się w narzędzie komunikacji pomiędzy narodami.

W materiałach dodatkowych znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w albumie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze
Numer ISBN

978-83-281-6022-4

Wymiary

205x145

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

48

Język

polski

d400kza

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d400kza
d400kza
d400kza
d400kza