WP

Maria Rotkiel

Maria Rotkiel to najczęściej pokazująca się w telewizji psycholog w Polsce facebook.com
Podziel się

Maria Rotkiel, pomimo młodego wieku (w 2017 roku obchodzi 40 urodziny), jest najbardziej rozpoznawalną panią psycholog w Polsce, przede wszystkim ze względu na liczne wystąpienia w programach telewizyjnych jako ekspertka. Rotkiel jest także terapeutką poznawczo – behawioralną oraz specjalistką PR. Zwolenniczka filozofii myślenia pozytywnego, idzie przez życie z hasłem: „Pokochaj siebie, a świat pokocha ciebie.”

Maria Rotkiel – biografia

WP

Maria Rotkiel ukończyła studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz liczne kursy i certyfikaty (terapeutyka poznawczo-behawioralna, Public Relations, doradztwo zawodowe, rozwój osobisty). Popularna psycholog jest również doktorantką w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (kierunek kulturoznawstwo).

Rotkiel zajmuje się dziedziną poznawczo-behawioralną i prowadzi liczne warsztaty, doradztwo zawodowe, treningi efektywności oraz przeróżne terapie (grupowe, rodzin, par), a także psychoterapię indywidualną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W kręgu zainteresowań Rotkiel znajduje się: rozwój osobisty, wizerunek medialny, uzależnienia, interwencje kryzysowe, negocjacje i mediacje, chorobowe zaburzenia nastroju.

Tabloidy Marię Rotkiel ochrzciły jako „Angelinę Jolie polskiej psychologii” oraz „najseksowniejszą polską psycholożką”. Partnerem Marii Rotkiel jest Adam Krzykowski - prezenter Panoramy i reporter.

Maria Rotkiel – kariera w telewizji

Maria Rotkiel, jako psycholożka ekspertka, jest częstym gościem różnych audycji telewizyjnych. Występuje w tv i audycjach radiowych, a nawet posiada autorskie programy telewizyjne.

WP

W 2010 roku, Maria Rotkiel i Michał Wiśniewski współpracowali przy telewizyjnej audycji Opowiedz nam swoją historię. Od 2011 roku Maria Rotkiel prowadziła program Ostatnia szansa, który miał podobną formułę do TVN-owskiej produkcji Wybacz mi (Rotkiel pełniła funkcję mediatora pomiędzy skłóconymi stronami). Jednak program z udziałem Rotkiel nie przetrwał długo na antenie (podobny los spotkał inne produkcje, w których Rotkiel była gospodarzem).

Maria Rotkiel jako ekspertka występowała także w programie Kama Sutra, który polegał na odwzorowaniu przez uczestników pozycji seksualnych, zainspirowanych starożytną hinduską sztuką kochania się. Kolejny mało udanym programem, w którym w roli głównej obsadzono Marię Rotkiel, była produkcja o nazwie Ekipa na swoim. Psycholożka brylowała w nim razem z Tomaszem Cygiertem i Radosławem Majdanem.

Po nieudanych produkcjach telewizyjnych, Rotkiel wróciła w roli ekspertki (oraz gościa) do przeróżnych talk-showów. Maria spotyka się ze sporą krytyką, za sprawą swoich skłonności ekshibicjonistycznych i częstym skupianiu się na własnej osobie (co również tłumaczy jej prężną aktywność w mediach), m.in.: u Piotra Najsztuba w programie podzieliła się ze wszystkimi na antenie informacją o przyjemności, jaką sprawia jej dotykanie własnych piersi. Ta i podobne wypowiedzi dotyczące swojej seksualności sprawiają, że uchodzi za kobietę wyzwoloną (chociaż wypowiedzi tego typu podważają jej autorytet psychologa).

Maria Rotkiel nie stroni od wywiadów, a ostatnio pojawiła się w mieszkaniu popularnego youtubera Łukasza Jakóbiaka i uczesniczyła w jego autorskim programie, który ukazuje się na youtube.

Maria Rotkiel – książki

WP

Psycholog Maria Rotkiel jest autorką artykułów i poradników psychologicznych o tematyce wychowawczej, seksualnej, behawioralnej i analitycznej. Ostatnią wydaną publikacją popularnej psycholożki jest książka Wojowniczki, królowe, laleczki (rok wydania: 2016, wydawnictwo Pascal), opisująca typy osobowości kobiecej.

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP