Trwa ładowanie...
d3sw9xw

Marek Piekarczyk

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Marek Piekarczyk jest wokalistą TSA, zespołu, który uważa się za prekursora heavy metalu w Polsce.

Kariera Marka Piekarczyka

Marek Piekarczyk zaczął karierę wokalisty w latach 60., śpiewając w zespole Sektor A i Biała 21. W latach 80. dołączył do zespołu TSA, przecierającego muzyczne szlaki heavy metalu w Polsce. Równolegle rozpoczął współpracę z Teatrem Muzycznym w Gdyni – grał m.in. w rock-operze „Jesus Christ Superstar”, w której za aranżacje muzyczne odpowiadał m.in.zespół TSA.
W latach 90. przeprowadził się do Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych – występował w tamtejszymi artystami, brał udział w imprezach dla Polonii. Po kilku latach wrócił do Polski i reaktywowano zespół TSA. W 2009 roku wydał solową płytę „Źródło”, a w 2013 rozpoczął współpracę z programem „The Voice of Poland”, w którym był jednym z członków jury.

Książki Marka Piekarczyka

Książka „Marek Piekarczyk. Zwierzenia kontestatora” jest długim wywiadem Leszka Gnoińskiego z Markiem Piekarczykiem. Wokalista wspomina swoją młodość – pierwszych idoli, przyjaciół, podróże po Polsce i początki kariery. Podzielił się z czytelnikami tak intymnymi doświadczeniami jak śmierć pierwszego dziecka, rozwód z pierwszą żoną, Ewą. Dużo miejsca autorzy poświęcają życiu uczuciowemu artysty – m.in. okolicznościom poznania drugiej żony, Katarzyny. Marek Piekarczyk mimo wielu propozycji napisania wspólnie książki i ogólnej niechęci do biografii za życia, zdecydował się na ofertę Leszka Gnoińskiego, ponieważ wiedział, że on będzie potrafił przekazać w niej filozofię wokalisty i pokaże energię, która dawała mu siły.

Życie osobiste Mark Piekarczyka

Pierwszą żoną Marka Piekarczyka była Ewa – związali się ze sobą, gdy ta była jeszcze nastolatką. Między nimi jest 10 lat różnicy. Z tego związku Piekarczyk ma dwoje dorosłych dzieci – córkę Sonię i syna Macieja. Para rozwiodła się podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych – była żona z córką zostały w USA, a Piekarczyk z synem wrócili do Polski. Z Katarzyną, drugą żoną Piekarczyka, ma kilkuletniego Filipa. Żona jest od niego młodsza o 30 lat. Muzyk razem z rodziną mieszka w Bochni.

Marek Piekarczyk
Data urodzenia

13.07.1951

Miejsce urodzenia

Poznań, Polska

Bibliografia
d3sw9xw

Podziel się opinią

1
Share
d3sw9xw
d3sw9xw
d3sw9xw
d3sw9xw