Trwa ładowanie...
d36fasd

Marek Migalski

East News
Źródło: East News

Marek Migalski jest jedną z liczących się postaci, komentujących aktualną sytuację polityczną. Błyskawicznie zmienił ścieżkę kariery i z komentatora stał się zarabiającym krocie europosłem.

Marek Migalski - życiorys

Marek Henryk Migalski pobierał naukę w rodzinnym Raciborzu, gdzie dość wcześnie założył organizację, walcząca z komunizmem w Polsce. Został aresztowany przez SB. Marek Migalski jest absolwentem studium nauczycielskiego, po którym pracował jako nauczyciel języka polskiego. Służbę wojskową odrabiał podczas pełnienia obowiązków robotnika leśnego w kompleksie leśnym Obora. Marek Migalski studiował politologię w Katowicach, był kuratorem do spraw nieletnich, odbywał praktyki zagraniczne, które zaowocowały stanowiskiem dyrektora biura Euroregionu Silesia. Po obronie tytułu magistra w 1999 roku rozpoczął drogę do uzyskania tytułu doktora nauk humanistycznych, a kolejno zajmował się życiem politycznym naszego kraju i udziałem w konferencjach, odbywał również staże, także u naszych południowych sąsiadów (np. w Brnie).

Marek Migalski – partia i kariera

Marek Migalski pozostaje adiunktem na Uniwersytecie Śląskim oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Był posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji w latach 2009-2014 z ramienia PiS, ale nie przystąpił do partii. Marek Migalski należał również do Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Wystosował list do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, z krytyką sposobu zarządzania ugrupowaniem politycznym. Był współtwórcą i wiceprezesem Polska Jest Najważniejsza oraz Polska Razem. Po wycofaniu się z życia politycznego w 2014 roku Marek Migalski prowadził program telewizyjny ”Dwie prawdy”.

Marek Migalski - życie prywatne

Marek Migalski od dziecka bardzo dużo czytał, interesował się również Czechami. Włada trzema językami: polskim, rosyjskim oraz czeskim. Kilka lat temu na łamach jednego z tabloidów ogłosił publicznie, że szuka żony. Marek Migalski był do tej pory widywany jedynie w towarzystwie tajemniczej brunetki, studentki, na jednym z bali, gdzie przetańczyli pół nocy. Z oświadczenia majątkowego Marka Migalskiego wynika, że były europoseł jest właścicielem domu, kilku mieszkań, działki budowlanej, samochodu prestiżowej marki Lexus.

Marek Migalski - książki

Marek Migalski trafnie i dość elokwentnie opisuje polską politykę. Zyskał sobie spore uznanie naukowców w Europie. Marek Migalski pisze książki, zajmuje się redakcją i publikacją wydawnictw naukowych także poza granicami naszego kraju – w Czechach, Austrii, na Litwie czy na Słowacji. Jego najbardziej znane dzieła to ”Koniec demokracji”, ”Parlament Antyeuropejski”, ”Nieudana rewolucja. Nieudana restauracja. Polska w latach 2005-2010” czy ”Polski system partyjny”.

d36fasd

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36fasd
d36fasd
d36fasd