Trwa ładowanie...
d2sepq7

Marcin Zaborski

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Dla Marcina Zaborskiego radio to coś więcej niż praca, to sposób na życie i odwzajemniona miłość.

Marcin Zaborski – Trójka i nie tylko

Marcin Zaborski już jako dziecko bawił sie w prezentera, odczytując rodzinie programy telewizyjne na następne dni. Mieszkał w Pile, gdzie chodził do liceum ekonomicznego. Jest doktorem nauk humanistycznym oraz politologiem. Karierę dziennikarską rozpoczął w telewizji, ale szybko odkrył powołanie do pracy w radiu. Do Programu III Polskiego Radia trafił przypadkiem, a został tam na 16 lat. Przez kilkanaście lat Marcin Zaborski prowadził tam ”Salon polityczny Trójki”, kolejno ”Biuro myśli znalezionych”, a w 2016 roku ”Puls Trójki”.

Żoną Marcina Zaborskiego jest Anna Perek z Polskiego Radia. Para mieszka w Warszawie. Dziennikarz jest zakochany w Berlinie i Poznaniu, z pasją oddaje się kulinarnym eksperymentom. Jak sam przyznaje z różnym skutkiem.

Marcin Zaborski – dziennikarz RMF FM napisał książkę

Marcin Zaborski współpracował z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest również adiunktem w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie SWPS i uwielbia pracę ze studentami. Od 2016 roku związany jest ze stacją RMF FM, gdzie prowadzi wywiady ”Popołudniowa rozmowa w RMF FM”. Ponadto artykuły Marcina Zaborskiego możemy przeczytać w ”Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz ”Newsweek – Psychologia”. Wystąpił także w roli gospodarza prowadzącego ”Cafe Historia”.

W 2013 roku nakładem Tamaryn Wydawnictwo ukazała się książka Marcina Zaborskiego. To zbiór 20 wywiadów radiowych z programu, m.in. z Janem A.P. Kaczmarkiem, Janiną Ochojską, Krzysztofem Kozłowskim, Ernestem Brylem czy ze Stanisławem Sojką.

d2sepq7
Marcin Zaborski
Miejsce urodzenia

Szczecinek

Bibliografia

Podziel się opinią

4
2
Share
d2sepq7
d2sepq7
d2sepq7
d2sepq7