Trwa ładowanie...
d2c51kl

Marcin Prokop

WP
Źródło: WP, fot: WP.PL

Marcin Prokop mierzy 206 centymetrów wzrostu. Niezwykle lubiany przez widzów i słuchaczy prezenter wyróżniony został m.in. tytułem Najpiękniejszy Polak przez dwutygodnik ”Viva” oraz Wiktorem jako Osobowość Roku 2012.

Marcin Prokop - biografia

Ukończył stołeczne liceum ogólnokształcące oraz finanse i bankowość (marketing bankowości elektronicznej). Żona Marcina Prokopa ma na imię Maria - są rodzicami córeczki Zosi. Rodzina mieszka na warszawskiej Pradze. Od 20. roku życia Marcin Prokop pracował jako publicysta i dziennikarz dla takich tytułów prasowych, jak ”Wprost”, ”Przekrój”, ”Gazeta Wyborcza”. Związany był z wytwórnią muzyczną Bertelsmann Media BMG Poland, wydawnictwem Machina Press, zajmował kierownicze stanowiska w ”Gali” czy ”Filmie”.

Od 2001 Marcina Prokopa można było oglądać w programach telewizyjnych stacji MTV Polska i Classic, w programach, takich jak ”Idol”, ”Prokop i panny”, ”Młode wilki”, ”Przebojowe Polki”, ”Motoszoł”, ”Turbo ring”, ”Automaniak”, "Milion w minutę". Na ekranie telewizyjnym Marcin Prokop tworzy doskonałą parę z Dorotą Wellman – prowadzili wspólnie ”Podróże z żartem”, "Pytanie na śniadanie", ”Clever – widzisz i wiesz” oraz "Dzień dobry TVN". Dobrze dogaduje się również z Szymonem Hołownią, z którym Marcin Prokop był gospodarzem "Mam talent!" oraz ”Mamy Cię!”.

Marcin Prokop był również związany z dwoma stacjami radiowymi – Radiem Zet oraz Radiem Złote Przeboje. Ponadto dziennikarz sprawdza się jako aktor dubbingowy (seria "Renifer Niko"), a także serialowy ("Niania", "39 i pół", "Naznaczony", "Na Wspólnej").

Marcin Prokop - książki

Marcin Prokop stworzył literacką postać Longina, którego możemy poznać w dziecięcych i młodzieżowych powieściach ”Jego Wysokość Longin” i ”Longin. Tu byłem”. Napisał również bajkę, opowiedzianą w cyklu „Gwiazdy na dobranoc”. Marcin Prokop z Szymonem Hołownią nie tylko się przyjaźni, ale także wydaje z nim książki: ”Bóg, kasa i rock'n'roll” czy ”Wszystko w porządku. Układamy sobie życie”, będące zapisem wspólnych rozmów i rodzajem ciekawego pamiętnika.

d2c51kl

Podziel się opinią

5
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c51kl
d2c51kl
d2c51kl