Trwa ładowanie...
amnesty
3 grudnia 2015, 12:00

Maraton Pisania Listów Amnesty International - dzień 2.

Maraton Pisania Listów to coroczna akcja Amnesty International, która odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Ludzie na całym świecie wysyłają apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Dzięki listom udaje się zmienić życie wielu osób – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane.  Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 3,2 mln akcji w 150 krajach, a w samej Polsce napisaliśmy ponad 250 000 listów.

Maraton Pisania Listów Amnesty International - dzień 2.Źródło:
d3bj507
d3bj507

Maraton Pisania Listów to coroczna akcja Amnesty International, która odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Ludzie na całym świecie wysyłają apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Dzięki listom udaje się zmienić życie wielu osób – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 3,2 mln akcji w 150 krajach, a w samej Polsce napisaliśmy ponad 250 000 listów.

**Podczas tegorocznego Maratonu Pisania Listów można będzie podjąć działanie w obronie 10 osób, o których wiadomo, że listy mogą wpłynąć na poprawę ich losu.

2.12 Grecja – Costas

W sierpniu 2014 roku Costas i jego partner, który ma status uchodźcy, zostali poważnie pobici w wyniku homofobicznego i rasistowskiego ataku w centrum Aten. „Myślę, że zaatakowali nas wiedząc, że jesteśmy parą, a także ze względu na kolor skóry mojego partnera” - twierdzi Costas.W wyniku licznych uderzeń pięścią i kopnięć Costas miał złamaną nogę w trzech miejscach. Trauma psychiczna nadal nie minęła: „Z moją nogą jest już w porządku, ale kiedy tylko widzę jakikolwiek rodzaj przemocy, cały ten horror i strach do mnie wracają. ”W latach 2014-2015 liczba odnotowanych ataków na gejów, lesbijki, osoby biseksualne, transpłciowe czy interseksualne w Grecji zwiększyła się ponad dwukrotnie, natomiast problem ataków o podłożu rasistowskim wciąż pozostaje nierozwiązany. Grecka policja i rząd nie radzą sobie z narastającą falą przestępstw z nienawiści i traktują pary tej samej płci jak obywateli drugiej kategorii. Nie wywiązują się z obowiązku prowadzenia rzetelnych śledztw w sprawach przestępstw z nienawiści, a także
ochrony wszystkich pokrzywdzonych. “Kiedy policja dotarła na miejsce, byłem traktowany jakbym był zakażony”, mówi Costas. Po ponad roku sprawcy nadal nie zostali zidentyfikowani, ani tym bardziej ukarani, a Costas i jego partner żyją w ciągłej obawie o swoje bezpieczeństwo. W marcu 2015 roku partner Costasa został ponownie zaatakowany.

NAPISZ LIST, ZMIEŃ ŻYCIE!

www.amnesty.org.pl/maraton

Więcej informacji:Natalia Węgrzyn
Specjalistka ds. MediówAmnesty International Polska
natalia.wegrzyn@amnesty.org.pl
691 357 935

d3bj507
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj