Trwa ładowanie...
dc2ma7u

Mamy głos. Świeccy, Kościół, kryzys

książka
dc2ma7u
Oceń jako pierwszy:
Mamy głos. Świeccy, Kościół, kryzys
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Mamy głos. Świeccy, Kościół, kryzys
Materiały prasowe

Mamy głos! My również jesteśmy Kościołem i jesteśmy za niego odpowiedzialni!

Coraz więcej osób ma wrażenie pogłębiającego się kryzysu w Kościele. Skandale związane w ukrywaniem przypadków pedofilii, zadziwiające wypowiedzi części hierarchów i niezrozumiałe polityczne sojusze sprawiają, że wielu świeckich nie czuje się dobrze w Kościele. Jednocześnie – w momencie przyznania się do bycia katolikiem przed niewierzącymi – coraz częściej słyszą słowa współczucia lub szyderstwa. Głos Kościoła został sprowadzony do głosu biskupów i księży, z którym to głosem, czy też samym jego tonem, coraz trudniej się utożsamić. A przecież Kościół to nie tylko duchowni, to również świeccy, którzy robią w nim rzeczy zupełnie niezwykłe. Ważne, by ich głos był słyszalny, by mieli możliwość głośnego zakomunikowania, co ich boli i co chcieliby zmienić.

Wśród autorów tej książki są dziennikarze i teologowie, działacze i ewangelizatorzy. Kobiety i mężczyźni. Przedstawiciel tzw. lewej i prawej strony. Po prostu Kościół.

Usłyszcie ich głos

Ewa Kiedio, Maria Miduch, Zuzanna Radzik, Marta Titaniec, Dawid Gospodarek, Marcin Kędzierski, Tomasz Krzyżak, Tomasz Terlikowski, Marcin Zieliński, Piotr Żyłka

dc2ma7u
Mamy głos. Świeccy, Kościół, kryzys
Numer ISBN

978-83-277-1835-8

Wymiary

142x202

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

176

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dc2ma7u
dc2ma7u
dc2ma7u
dc2ma7u
dc2ma7u