Trwa ładowanie...
d3ljlec
06-09-2023 16:20

Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat (Wydanie II)

książka
Oceń jako pierwszy:
d3ljlec
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nowe wydanie bestsellera dla dzieci i ich rodziców z dodatkowym rozdziałem o tym, jak należy się zachować w hotelu

– Marysiu, napiszemy razem książkę. Co ty na to?
– Ekstra! – ucieszyła się dziewczynka. – A o czym? – Podniosła się na łokciach i patrzyła na tatę z zainteresowaniem.
– O dobrym wychowaniu, właściwym zachowaniu, manierach i zasadach, a także o tym, skąd się wzięły. Bo popatrz: dlaczego niektóre nam pasują, a innych zupełnie nie mamy ochoty przestrzegać? I dlaczego ich mimo to przestrzegamy, wierząc, że jednak warto?

W Waszym domu codziennie słychać: „Proszę”, „Dziękuję” i „Przepraszam”? Znakomicie! Czasem to jednak nie wystarczy, a rodzice zapominają, że dzieci nie należy ciągle poprawiać, ale naprowadzać na właściwe rozwiązanie.
To nie jest kolejny poradnik o dobrym wychowaniu!
Ta książka pokazuje, że nakazy i zakazy nie są drogą do wychowania „małego dyplomaty”. Jest nią dialog.


Tę książkę powinno przeczytać i przećwiczyć każde dziecko wraz z rodzicem (bo każdy rozdział zawiera propozycję ćwiczeń). Nie po to, by się stresować wymaganiami, ale po to, by wiedzieć, jak żyć i nikogo nie urazić.
Redakcja Portalu CzasDzieci.pl

Autor nie mówi, że „tak trzeba robić”, ale wszystko cierpliwie tłumaczy i pokazuje, że dialog, a nie nakazy i zakazy, jest najlepszą pomocą wychowawczą.
MaliCzytelnicy.pl

To świetna książka dla dzieci i rodziców, którzy chcą popracować nad komunikacją w rodzinie. Przyda się też do rozmów między rodzeństwem i rówieśnikami. Można z niej świetnie korzystać podczas zajęć w grupach szkolnych i ze starszymi przedszkolakami lub po prostu czytać każdego dnia z dzieckiem.
Anna Jankowska, AktywneCzytanie.pl


Łukasz Walewski, wieloletni dziennikarz, tata dwóch dziewczynek i znawca savoir-vivre’u, z pomocą swojej córeczki Marysi udowadnia, że zasad nie trzeba się bać, bo to one pomagają nam poznać i zrozumieć świat. Wspólnie szukają rozwiązań, które uczą szacunku do innych ludzi. Mali dyplomaci to książka, która stanie się inspiracją do ważnych rozmów o inności, stereotypach, walce z hejtem czy życiu w czasie pandemii. Dzięki niej dowiecie się także, że etykieta to nie tylko naklejka na słoiku dżemu, a szparagi kroi się widelcem. Będziecie mogli zaprojektować wspólnie zaproszenie na przyjęcie urodzinowe lub stworzyć listę obowiązków domowych dla rodziców i dzieci, co pozwoli Wam lepiej zrozumieć siebie nawzajem i zbliżyć się do siebie.

BIOGRAM
Łukasz Walewski – PR-owiec, założyciel WalewskiPR, dziennikarz, autor książek Przywitaj się z królową (Wydawnictwo SQN, 2015), Władza w sieci. Jak nami rządzą social media (Wydawnictwo Mando, 2020), Jak ograć tyranów. Negocjuj skutecznie (Wydawnictwo Mando, 2022) oraz współautor (z Marcinem Pośpiechem) publikacji Ambasadorowie. Czego nie powie ci królowa (Wydawnictwo SQN, 2016), a także wspomnień ambasadora Jana Wojciecha Piekarskiego Polski most szpiegów (Wydawnictwo SQN, 2018). Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim, wykładowca dziennikarstwa. Szczęśliwy mąż i ojciec, miłośnik Hiszpanii, żeglarstwa, narciarstwa i dobrego poczucia humoru.

Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat (Wydanie II)
Numer ISBN

978-83-8330-389-5

Wymiary

165x235

Oprawa

twarda

Liczba stron

240

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ljlec
d3ljlec
d3ljlec
d3ljlec