Trwa ładowanie...
d4mrh21

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pisarka, dziennikarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiej Sekcji IBBY oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Publikowała opowiadania oraz teksty dziennikarskie w "Tygodniku Solidarność", "Wiadomościach Kulturalnych", "Magazynie Literackim", "Bibule" - dodatku do "Rzeczpospolitej", "Życiu", "Wyspie", "Nowym Dzienniku" nowojorskim piśmie dla polonii.

Autorka książek dla dzieci oraz powieści, opowiadań, tekstów edukacyjnych w pismach dla dzieci i młodzieży: "Miś", "Świerszczyk", "Płomyczek", "Bluszczyk". Współscenarzystka pierwszych odcinków programu telewizyjnego dla dzieci i rodziców Od słów do głów emitowanego na antenie TVP1.

Współautorka podręczników do nauczania zintegrowanego dla kl. 0-III z cyklu "Moje abc", przewodników dla nauczycieli, książek edukacyjnych dla kl. IV-VI i gimnazjum.
Laureatka wielu konkursów, m. in. w 2004 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Abecelki i duch Bursztynowego Domu. Za książkę Bery, gangster i góra kłopotów w 2006 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, a w 2007 r. wyróżnienie Fundacji Świat Dziecka w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006, jak również nominację do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Małego Donga – nagroda dziecięcego jury. W 2008 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 za książkę Złodzieje snów. W 2009 r. za tę samą książkę, przyznano jej II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, nagrodzona książka wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

d4mrh21

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mrh21
d4mrh21
d4mrh21