Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany
14-04-2020 12:45

Małgorzata Musierowicz uzupełnia "Jeżycjadę" i uchyla rąbka niejednej tajemnicy!

Ponad 130 alfabetycznie ułożonych haseł, kolorowe zdjęcia, nigdy dotąd niepublikowane ilustracje, ciekawostki, anegdoty, cytaty i powiedzonka to tylko niektóre elementy składające się na najnowsze wydawnictwo Małgorzaty Musierowicz zatytułowane "Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę". Premiera tej międzypokoleniowej, bo powstałej we współpracy z córką – Emilią Kiereś – książki zaplanowana jest na 6 maja.

Małgorzata Musierowicz uzupełnia "Jeżycjadę" i uchyla rąbka niejednej tajemnicy!Źródło: Materiały prasowe
d40qdu8
d40qdu8

Artykuł sponsorowany

"Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę" to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników Borejków i "Jeżycjady" – bez względu na wiek i płeć. "Wszystko, cokolwiek człowiek tworzy, nieodmiennie musi wyrastać z tej gleby, z której on sam wyrósł. W naszym słowniku uzupełnień znajdziecie okruchy tej gleby i źdźbła moich upodobań. Znajdziecie tu także – namalowane i narysowane na Waszą prośbę – podobizny tych bohaterów serii jeżyckiej, którzy nigdy dotąd nie zostali sportretowani. I są tu też zdjęcia ważnych miejsc powieściowych – zrobiła je Emilia, bardzo w tym zakresie kompetentna ("Jeżycjada", siłą rzeczy, jest częścią także jej życia, podobnie jak jeżycka sceneria otaczająca ją od urodzenia). No i, rzecz jasna, pokażemy to i owo z naszego rodzinnego albumu fotograficznego" – napisała Małgorzata Musierowicz we wstępie do "Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę".

Fani autorki i jej twórczości dzięki tej książce zajrzą do mieszkania Borejków i dowiedzą się między innymi, jak wyglądał Ignacy Borejko w wieku chłopięcym. Obejrzą też jedyną zachowaną fotografię Pieska Genowefy Bombke. Będą mogli też zachwycić się jeżycką architekturą, przeglądając zdjęcia wykonane przez Emilię Kiereś: jeżyckie balkony, wykusze i inne detale poznańskiej secesji.

W książce znajdą też mapę Poznania z oznaczeniem miejsc Jeżycjadowych, takich jak kamienice Borejków i Dmuchawca przy Rooosevelta, willa Bebe i Konrada, willa pana Paszkieta, dom Noelki, dom Mamertów, bloki Hajduka, miejsce po kinie Bałtyk, kino Rialto czy "żółty dom z wieżyczką" przy Słowackiego 18.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

d40qdu8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40qdu8