Trwa ładowanie...
dvzd7f6
dvzd7f6

Maja Włoszczowska

Maja Włoszczowska rozpoczynała karierę w klubie w wieku 14 lat PAP Baza Zdjęć Archiwum
Maja Włoszczowska rozpoczynała karierę w klubie w wieku 14 lat

Maja Włoszczowska jest utytułowaną kolarką górską. Wiele poświęciła dla sportu, co procentuje w postaci licznych medali i mistrzowskich pucharów.

Maja Włoszczowska – biografia i osiągnięcia

Pierwszy klub kolarski Mai Włoszczowskiej to Śnieżka Karpacz. W kadrze narodowej znalazła się w wieku 17 lat. Pierwsze Igrzyska Olimpijskie Mai Włoszczowskiej to 2004 rok i Ateny (szóste miejsce). Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku zdobyła srebro, podobnie jak w 2016 roku w Rio de Janeiro.

Absolwentka matematyki finansowej i ubezpieczeniowej we Wrocławiu Maja Włoszczowska została odznaczona licznymi tytułami za wybitne osiągnięcia sportowe. Uhonorowano ją Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Maja Włoszczowska – książka i życie prywatne

W 2014 roku na rynku literackim pojawiła się nowa pozycja dla miłośników profesjonalnego sportu. We współpracy z Julianem Obrockim Maja Włoszczowska wypuściła ”Szkołę życia”, wydawnictwa Burda Książki Burda Publishing Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa. Obszerna biografia sportsmenki to połączenie wspomnień, dziennika i pamiętnika oraz jeden z elementów pozasportowej działalności Mai Włoszczowskiej. Zarabia ona na życie ponadto m.in. występami w reklamach.

Maja Włoszczowska od lat związana jest z bardzo doświadczonym pilotem rajdowym, Przemysławem Zawadą. Uwielbia matematykę, z której zrezygnowała po studiach dla kolarstwa, ale podkreśla, że sportu nigdy by nie porzuciła.

Maja Włoszczowska
Data urodzenia

09.11.1983

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia

Podziel się opinią

Share
dvzd7f6
dvzd7f6

dvzd7f6
dvzd7f6
dvzd7f6