Trwa ładowanie...
d1umvxo

Maggie Stiefvater

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: MaggieStiefvaterAuthorPage

Maggie Stievfater to amerykańska pisarka, autorka powieści fantasy kierowanych do tzw. young adults.

Maggie Stievfater — biografia

Maggie Stievfater urodziła się 18 listopada 1981 roku. Pochodzi z miejscowości Harrisonburg w stanie Wirginia, w Stanach Zjednoczonych. Z wykształcenia jest historykiem, studiowała na Mary Washington College. W dzieciństwie chciała być pilotem samolotu bojowego lub kierowcą rajdowym. Na życie zarabiała jednak jako wokalistka zespołu weselnego, portrecistka, kelnerka, redaktor techniczny czy instruktor poligrafii. Swoją pierwszą książkę opublikowała w 2008 roku.

Maggie Stievfater jest mężatką i ma dwoje dzieci. Mieszka z rodziną w stanie wirginia. Co ciekawe pisarka w wieku 16 lat zmieniła pierwsze imię z Heidi na Margaret. Jej panieńskie nazwisko to Hummel.

Maggie Stievfater – twórczość

Maggie Stievfater posiada wiele talentów artystycznych. W pierwszej kolejności realizuje się jako pisarka. Jej domeną są powieści z dziedziny fantastyki, kierowane przede wszystkim do grupy „young adults”.

Oprócz pisania książek Maggie Stievfater podejmuje się również wykonywania ich oprawy graficznej. Jest autorką ilustracji do zwiastunów swoich powieści. Wraz ze swoją siostrą pracuje także nad ich oprawą muzyczną.

Maggie Stievfater - książki

Maggie Stievfater jest autorką trzech serii powieści fantastycznych: „Books of Faerie”, a także przetłumaczonych na język polski „Wilkołaków z Mercy Falls” i „Króla Kruków”. W dorobku literackim Maggie Stievfater znaleźć można również książki takie jak „Wyścig Śmierci” czy jedna z najświeższych, jeszcze nieopublikowana na polskim rynku „All the Crooked Saints”.

Powieści Maggie Stievfater przez wiele tygodni królowały na listach światowych bestsellerów. „Drżenie” znajdowało się na liście Bestsellerów New York Timesa przez 40 tygodni, a „Niepokój” zaraz po premierze zajęło w tym samym rankingu pierwsze miejsce. Cała seria „Wilkołaki z Mercy Falls” została opublikowana w 36 krajach, przy czym sprzedano ponad 1,7 miliona jej egzemplarzy na całym świecie.

Jedną z najlepiej ocenianych publikacji Maggie Stievfater jest książka „Wyścig Śmierci”. Na fali pozytywnej krytyki została nominowana do nagrody Michael L. Printz Award Honor Book.

d1umvxo

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1umvxo
d1umvxo
d1umvxo