Trwa ładowanie...
d2otpds

Magdalena Knedler

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Magdalena Knedler to powieściopisarka, felietonistka oraz recenzentka.

Magdalena Knedler – życiorys

Magdalena Knedler urodziła się w roku 1983. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo zajmuje się doskonaleniem mowy innych – pracuje jako logopeda medialny oraz nauczyciel mowy scenicznej. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, lektorów oraz aktorów. Jest współpracowniczką kilku portali kulturalnych (Oblicza Kultury, Miasto Kultury oraz Czytajmy Polskich Autorów), na których publikuje felietony i recenzje. Magdalena Knedler jest również członkiem Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Magdalena Knedler wpadła na pomysł swojej pierwszej książki w trakcie pisania pracy magisterskiej. Za wydaną w roku 2015 debiutancką powieść "Pan Darcy nie żyje" otrzymała nominację do nagrody "Emocje 2015" w kategorii debiut przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura. W roku 2017 została laureatką "Emocji 2017" w kategorii literatura. Ponadto w roku 2016 została nominowana do Nagrody Kulturalnej "Gazety Wyborczej Wrocław" WARTO za zabawę konwencją literacką.

Magdalena Knedler – publikacje

Od literackiego debiutu w 2015 roku Magdalena Knedler wydała już 10 powieści.

Pierwszą książką Magdaleny Knedler był "Pan Darcy nie żyje" (2015). Powieść była bardzo ciepło przyjęta przez krytyków oraz czytelników. Akcja książki rozgrywa się na planie filmowej adaptacji "Dumy i uprzedzenia", czyli angielskiego klasyka pióra Jane Austen. Jednakże beztroską atmosferę hollywoodzkiej produkcji zakłóca nagła wiadomość o morderstwie.

W roku 2016 Magdalena Knedler opublikowała pierwszy tom trylogii o komisarz Annie Lindholm "Nic oprócz strachu", druga część cyklu nosi tytuł "Nic oprócz milczenia" a trzecia to "Nic oprócz śmierci". Jest to wielowątkowa powieść na pograniczu gatunków, między innymi kryminału i opowieści obyczajowej.

Następną książką Magdaleny Knedler są "Klamki i dzwonki" (2016), czyli historia o miłości, zaufaniu oraz budowaniu życia na nowo.

"Historia Adeli" z 2017 roku to kolejna powieść obyczajowa spod pióra Magdaleny Knedler.

W następnej publikacji z 2017 roku autorka powraca do motywu morderstwa oraz zagadki w kryminale o tytule "Nie całkiem białe Boże Narodzenie".

Wydaną w 2018 roku książką Magdaleny Knedler jest "Tylko oddech", czyli historia dwóch sióstr, które łączy tajemnica sprzed lat.

d2otpds

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2otpds
d2otpds
d2otpds