Trwa ładowanie...
de0is1x
07-03-2015 00:00

Mądrość i cuda świata roślin

książka
Oceń jako pierwszy:
de0is1x
Mądrość i cuda świata roślin
Tytuł oryginalny

The Seeds of Hope

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Choć znana jest głównie jako wybitna specjalistka życia szympansów, która zmieniła nasze rozumienie naczelnych i nas samych, głęboka miłość Jane Goodall do natury i zakrojony na światową skalę aktywizm obejmuje także królestwo roślin.

Autorka zabiera nas do Tanzanii i przygląda się naszej zależności od roślin jako pożywienia, lekarstw dla ciała i ducha. Mówi, jak można pomóc przy naprawianiu szkód, które wyrządziliśmy przyrodzie. Opowiada o nowych badaniach, pokazujących skomplikowane sposoby, w jakie niektóre rośliny komunikują się ze sobą i o tym, że pewne nasiona, uśpione przez tysiące lat, w odpowiednich warunkach mogą wykiełkować. Przedstawia także botaników i przyrodników, którzy czasem wręcz ryzykują życie, by ratować zagrożone rośliny i lasy.

Goodall daje nam nadzieję na przyszłość i opisuje sposoby, dzięki którym wszyscy możemy chronić i wspierać świat roślinny. Z perspektywy poszukiwacza przygód, naukowca, a zarazem kogoś duchowo zestrojonego z przyrodą, Jane Goodall przedstawia zdumiewającą i pouczającą opowieść o cudach królestwa roślin.

Mądrość i cuda świata roślin
Numer ISBN

978-83-64700-84-2

Wymiary

150x230

Gatunek

Literatura podróżnicza,Przyroda i ekologia

Oprawa

3

Liczba stron

420

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de0is1x
de0is1x
de0is1x