Trwa ładowanie...
d37lnem

Madeleine L'Engle

Pierwsze, bardzo twórcze lata spędziła w Nowym Jorku. Zamiast skupić się na nauce, poświęca swój wolny czas pisaniu opowiadań, wierszy i artykułów dziennikarskich – na własny użytek; odbija się to w jej ocenach, niekoniecznie najlepszych. Nie zraża to jednak młodej pisarki.

W wieku 12 lat przenosi się wraz z rodzicami w Alpy Francuskie i zostaje wysłana do szkoły z internatem i na szczęście jej zapał literacki tylko się wzmaga.

Podczas studiów spędzonych na literaturze angielskiej w Smith College, gdzie spotyka wspaniałych nauczycieli, kontynuuje twórcze pisanie. Kończy studia z wyróżnieniem i przenosi się z powrotem do Nowego Jorku. Pracuje w teatrze, gdzie otrzymuje nie tylko pensje, ale i wygodny plan pracy, umożliwiający jej tworzenie! W tych latach, zanim jeszcze poznała Hugha Franklina, swojego przyszłego męża udaje jej się wydać dwie pierwsze powieści: A Small Rain i Ilsa. Poślubia Hugona, wydaje na świat córeczkę i wciąż pisze kolejne powieści. Wraz z rodziną przenosi się do Connecticut, by wychowywać dzieci z dala od zgiełku miasta w małej wiosce nastawionej na produkcję mleka, gdzie można było spotkać więcej krów niż ludzi. L’Engle’owie kupili opuszczoną i zniszczoną mleczarnię i na 9 lat przywrócili jej świetność. Po tym czasie Hugh postanawia powrócić do zawodowego aktorstwa.

Lata mijały, dzieci rosły, Madeleine pisała, Hugh grał i wspólnie cieszyli się życiem. Madeleine związałą się z kościołem katedralnym św. Jana, gdzie przez ponad 30 lat prowadziła biuro parafialne i bibliotekę. Po śmierci Hugh w 1986 roku pisanie i czytanie napędzało jej dalsze życie. Obecnie, kiedy przeżyła już wiek XX, wkroczyła w XXI i do tej pory napisała ponad sześćdziesiąt książek i wciąż nie przestaje pisać.

Do dziś lubi spędzać dzień z przyjaciółmi, dziećmi, wnukami i prawnukami.

d37lnem

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37lnem
d37lnem
d37lnem