Trwa ładowanie...
d1wk226

Łukasz Śmigiel

Inne
Źródło: Inne

Dziennikarz i PR-owiec, z zawodu lektor, pracownik Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Doktorant prof. Stanisława Beresia (naukowo zajmuje się współczesnymi formami promocji książek i pisarzy). Współpracował z wieloma stacjami radiowymi, jako dziennikarz, reporter, wydawca i producent (m.in. Radio Wrocław, Radio Traffic, II Program Polskiego Radia, Radio Kolor), obecnie jako redaktor naczelny współtworzy wraz ze studentami uniwersyteckie UniRadio (www.uniradio.pl).

Jego teksty stale ukazują się w prasie kulturalno-fantastycznej (m.in. Tygiel Kultury, Przekrój, Nowa Fantastyka, Science Fiction, Magazyn Fantastyczny). Autor bardzo dobrze przyjętego zbioru opowiadań grozy pt. Demony (Red Horse 2008), który wyróżniono nominacjami do nagród Gazety Wyborczej (wARTo) oraz magazynu Esensja (plebiscyt książka roku). Wkrótce na festiwale filmowe w USA trafi film Head To Love, nakręcony na podstawie jednego z jego opowiadań napisanych do spółki z Kazimierzem Kyrczem Jr.

d1wk226

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wk226
d1wk226
d1wk226