Trwa ładowanie...
d2caqj0

Lucyna Olejniczak

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Lucyna Olejniczak jest autorką powieści obyczajowych.

Lucyna Olejniczak – życiorys

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Ukończyła kierunek analityka medyczna na Medycznym Studium Zawodowym nr 4 w Krakowie. W trakcie wieloletniej kariery zawodowej jako laborantka medyczna była związana między innymi z Katedrą Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W młodości była emigrantką zarobkową, pracowała we Francji oraz w Stanach Zjednoczonych. To zaszczepiło w niej miłość do podróżowania i poznawania nowych ludzi. Obecnie z każdej podróży wraca z bagażem doświadczeń i chęcią przelania ich na karty swoich książek. Podróż do Stanów Zjednoczonych zaowocowała publikacją książki "Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela", natomiast po powrocie z Francji Lucyna Olejniczak napisała "Dagerotyp. Tajemnica Chopina".

Lucyna Olejniczak – publikacje

Lucyna Olejniczak swoje marzenia o napisaniu książki zrealizowała dopiero, gdy osiągnęła wiek emerytalny.

Pierwszą książką Lucyny Olejniczak był wydany w 2007 roku "Wypadek na Starowiślańskiej". Autorka prowadzi narracje na dwóch płaszczyznach czasowych – współcześnie oraz w roku 1900. Jest to opowieść o rodzinnych tajemnicach i poszukiwaniu własnej tożsamości.

Serią książek, które przyniosły Lucynie Olejniczak największą popularność jest cykl "Kobiety z ulicy Grodzkiej" jest to wielopokoleniowa saga o rodzinie krakowskiego aptekarza Franciszka Bernata, na której rzekomo ciąży klątwa. W skład cyklu wchodzą: tom pierwszy "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Hanka" (2015), tom drugi "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria" (2015), tom trzeci "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Matylda" (2016), tom czwarty "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika" (2017) oraz tom piąty "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Emilia" (2018).

Wydana w 2010 roku powieść obyczajowa z elementami historycznymi "Dagerotyp. Tajemnica Chopina" to historia o rosnącym przez wiele lat uczuciu między dwojgiem dojrzałych ludzi.

"Jestem blisko" to powieść autorstwa Lucyny Olejniczak z roku 2012, opowiadająca historię dwóch kobiet, które zaginęły w takich samych, niewyjaśnionych okolicznościach w odstępie ponad stu lat.

Kolejną książką Lucyny Olejniczak z kategorii literatury obyczajowej jest wydana w 2013 roku "Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela", opowieść o zdesperowanej matce, która wyjeżdża za ocean, aby zapewnić lepsze warunki życia sobie oraz swoim dzieciom.

d2caqj0

Podziel się opinią

5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2caqj0
d2caqj0
d2caqj0