Trwa ładowanie...
d28z89u

Lot Ćmy

książka
d28z89u
Oceń jako pierwszy:
Lot Ćmy
Tytuł oryginalny

Hornet Flight

Rok wydania
Autorzy
83-7359-064-1_71981_F.jpg
Inne

Czerwiec 1941 roku. Europa ugina się pod faszystowską okupacją. Lotnictwo alianckie ponosi ogromne i niewytłumaczalne straty, co może świadczyć o tym, że Niemcy zbudowali radar. Wywiad angielski rozszyfrowuje zagadkowy sygnał radiowy Luftwaffe, w którym jest mowa o tajemniczej Frei. Czym lub kim jest Freya? W jednym z języków skandynawskich stówo to oznacza nordycką boginię miłości. Hermia Mount, agentka brytyjskiego M16 współpracująca z duńskim ruchem oporu, podejrzewa, iż chodzi o tajną niemiecką stację radarową na zachodnim wybrzeżu Danii. Działa tam siatka szpiegowska Nocnych Strażników, której Hermia powierza zadanie rozpracowania stacji. Z wyspy Sande, rejonu będącego źródłem sygnałów radiowych, pochodzi narzeczony Hermil, pilot Ame Olufsen, i jego brat Harald. Na trop Strażników i Arnego wpada duński policjant Peter Flemming, zdrajca wysługujący się okupantom, nienawidzący rodziny Olufsenów. W ręce policji dostają się członkowie siatki. Hermii pozostaje tylko Harald i pomagająca mu młodziutka
baletnica, Karen...

d28z89u
Lot Ćmy
Numer ISBN

83-7359-064-1

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania,Wojenne,Powieści i opowiadania,Wojenne,Powieści i opowiadania,Wojenne,Powieści i opowiadania,Wojenne

Oprawa

1

Liczba stron

480

Inne wydania

Warszawa - 2005-05-19, Warszawa - 2011-03-04, Warszawa - 2006-10-12

Podziel się opinią

Share
d28z89u
d28z89u
d28z89u
d28z89u