Trwa ładowanie...
d3nooih
d3nooih

Listy do rodziny, przyjaciół, wydawców

książka
Oceń jako pierwszy:
Listy do rodziny, przyjaciół, wydawców
Tytuł oryginalny

Briefe 1902–1924, Briefe an Ottla und die Familie

Autorzy
d3nooih
978-83-7747-655-0.jpg
"__wlasne
978-83-7747-655-0.jpg

Czy Kafka pisał wiersze? Czy był zakochany w innych kobietach oprócz Felicji i Mileny? Jakie książki czytał? Lubił chodzić do teatru? Co jadał? Jak znosił walkę z chorobą? I z kim dzielił się swymi przemyśleniami?
Mniej lub bardziej zaskakujące odpowiedzi może przynieść lektura nigdy dotąd w Polsce niepublikowanej korespondencji Franza Kafki. Począwszy od wpisu do pamiętnika, który zrobił, mając siedemnaście lat, przez kartki pocztowe, dedykacje oraz listy, kończąc na tym ostatnim, napisanym do rodziców dzień przed śmiercią - to historia życia ujęta w obszernej korespondencji.
Listy do szkolnych kolegów Kafki (m.in. Oskara Pollaka, Oskara Bauma) oraz późniejszych oddanych przyjaciół (Maksa Broda, Feliksa Weltscha, Roberta Klopstocka), do kobiet, z którymi był związany, poza znanymi już Felicją i Mileną, do rodziców i sióstr, głównie do najmłodszej, ukochanej Ottli, do wydawców (m.in. Kurta Wolffa) oraz wielu innych przedstawicieli kultury i sztuki - wszystkie one kryją mnóstwo skarbów. Można w nich odnaleźć fragmenty utworów Kafki, dowiedzieć się, które lektury szczególnie go zajmowały, jaki miał stosunek do najbliższych mu osób, jak się układały jego relacje z wydawcami, czym był pochłonięty na co dzień, jak znosił trudy miłości. Można obserwować nie tylko ewolucję poglądów czy sposobu myślenia Kafki, lecz także stylu pisania - od młodzieńczej kwiecistości, metaforyzacji języka do późniejszej lapidarności.
*Listy... *to szansa na obcowanie z prawdziwymi perłami epistolografii.

Listy do rodziny, przyjaciół, wydawców
Numer ISBN

978-83-7747-655-0

Wymiary

165x245

Gatunek

Listy

Oprawa

7

Liczba stron

544

d3nooih

Podziel się opinią

Share
d3nooih

d3nooih
d3nooih
d3nooih