Trwa ładowanie...
d2vxpqp
15-04-2010 00:00

Listy 4

książka
Oceń jako pierwszy:
d2vxpqp
Inne
Źródło: Inne

Monumentalna edycja listów Henryka Sienkiewicza przygotowywana z ogromną starannością i kompetencją przez Marię Bokszczanin przekroczyła półmetek. Ukazały się trzy tomy (w ośmiu woluminach) wielkiego zbioru zachowanej korespondencji pisarza.

Tom czwarty zawiera korespondencję rodzinną, której znaczenie poznawcze trudno przecenić. Nie tylko jeśli idzie o poszerzenie szczegółowej wiedzy o biografii Sienkiewicza, ale także o zdobywanie cennych informacji na temat epoki ważnej dla polskiej kultury, stylu życia, systemu wartości i typu więzi w środowisku rodzinnym pisarza, także obserwacje o charakterze socjologicznym.

Tom czwarty w trzech częściach obejmuje ogromny, liczący ponad 700 jednostek, zespół listów Sienkiewicza do rodziny: do kolejnych żon – Marii z Szetkiewiczów, Marii z Włodkowiczów i Marii z Babskich; do dzieci – Henryka Józefa i Jadwigi, do siostry Heleny. Jako szczególnie ważne wydają się listy do Marii Babskiej, stanowią one materiał do wszelkich przyszłych ujęć biograficznych przebiegu życia autora Trylogii. Zgodnie z tradycją edycji tom opatrzony został obszernym aparatem krytycznym.

Listy 4
Numer ISBN

978-83-06-03146-1

Wymiary

130x200

Gatunek

Listy

Oprawa

7

Liczba stron

1948

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vxpqp
d2vxpqp
d2vxpqp