Trwa ładowanie...
df16uwf
16-01-2014 00:00

Linda Wallander 1. Nim nadejdzie mróz

książka
Oceń jako pierwszy:
df16uwf
Linda Wallander 1. Nim nadejdzie mróz
Tytuł oryginalny

Linda Wallander 1. Innan frosten

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Misterna historia kryminalna, opowiedziana z perspektywy kobiety, groźny fanatyzm religijny, w tle informacje z Nowego Jorku po ataku na WTC...

Mija lato 2001 roku, Linda, córka Kurta Wallandera, ukończyła szkołę policyjną i wkrótce rozpocznie pracę w komisariacie w Ystad. Po powrocie do rodzinnego miasta zatrzymuje się u swego autorytarnego ojca, traktującego ją jak nastolatkę. Linda odnawia znajomość z przyjaciółkami szkolnymi, Zebrą i Anną. Policja dostaje anonimowe zgłoszenie o płonących na jeziorze łabędziach, a kilka dni później o spalonym cielaku. Niedługo potem Birgitta Medberg, badająca stare, zapomniane ścieżki w Skanii, nie wraca do swego domu. Okazuje się, że została brutalnie zamordowana.

Anna wyznaje Lindzie, że widziała w Malmö... swojego ojca. A przecież ten zniknął z jej życia wiele lat temu! Linda, umówiona z Anną, nie zastaje jej w domu i pełna podejrzeń rozpoczyna poszukiwania. Kurt Wallander, prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa, ani myśli słuchać jej teorii dotyczącej zniknięcia Anny.

Linda Wallander 1. Nim nadejdzie mróz
Numer ISBN

978-83-7747-648-2

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

6

Liczba stron

544

df16uwf

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df16uwf
df16uwf
df16uwf