Trwa ładowanie...
dr9ux4q

Linda Evans

Linda Evans jest amerykańską autorką książek fantasy.

Linda Evans – biografia

Linda Ellen Evans urodziła się 6 grudnia 1958 roku. Dorastała w Crawfordsville, w stanie Indiana, gdzie uczęszczała do lokalnej szkoły średniej. Później przeniosła się na Florydę, gdzie ukończyła Flagler Collage w mieście St. Augustine.

W latach 80. pracowała na Uniwersytecie Florydy w biurze lokalnej orkiestry marszowej, w latach 90. natomiast przeniosła się do Instytutu Żywności i Nauk Rolniczych tej samej uczelni, gdzie była zatrudniona w dziale marketingu i komunikacji. Po 2000 roku pracowała w Instytucie Programów Międzynarodowych Uniwersytetu Florydy, jako edytor, grafik i zarządca strony internetowej.

Pisanie książek fantasy Linda Evans rozpoczęła w latach 90. Ostatnią opublikowała jednak w 2007 roku, gdy pogorszył się jej stan zdrowia.

Linda Evans – książki

Linda Evans debiutowała jako pisarka w 1994 roku książką „Sleipnir”. Początkowo miała być ona początkiem serii, jednak ostatecznie pozostała pojedynczym dziełem, choć przez chwilę autorka brała pod uwagę jej sequel. Drugą książką Lindy Evans, która ukazała się 2 lata później, była powieść fantasy „Far Edge of Darkness”. Także ta książka uznawana jest za niedokończoną, a fani wciąż liczą na jej kontynuację.

Linda Evans jest również autorka opowiadań, które ukazały się między innymi w antologiach z serii „Bolos”. W III części („Bolos 3: The Triumphant”) znalazły się jej trzy utwory „Little Red Hen”, „The Farmer's Wife” i „Little Dog Gone”. W kolejnej części serii Linda Evans opublikowała esej historyczny z elementami fantasy o kontaktach ludzi i obcych. VI część serii zawiera dwie partie opowieści pod wspólnym tytułem „Though Hell Should Bar the Way”.

Linda Evans współtworzyła także z Davidem Weberem antologię „Wrota Piekieł”, zawierająca jej dwa opowiadania, a także „Światy Honor”, w której znalazła się jej opowieść otwierająca książkę. W dorobku Lindy Evans znalazły się także publikacje w antologiach „The Road to Damascus” we współpracy z Johnem Ringo, a także „For King and Country”, której współautorem jest Robert Asprin.

dr9ux4q

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr9ux4q
dr9ux4q
dr9ux4q