Trwa ładowanie...
d2iqubp
d2iqubp

Liliowe dziewczyny

książka
Oceń jako pierwszy:
Liliowe dziewczyny
Tytuł oryginalny

Lilac Girls

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
d2iqubp
0009FF2A_original_EA5AA0F057E9283A.jpg

Opowieść o kobietach połączonych przez koszmar Ravensbrück.

Ta – inspirowana losami bohaterki podczas II wojny światowej – debiutancka powieść amerykańskiej pisarki łączy w sobie historię niecodziennej miłości, opowieść o odkupieniu i skrywanej przez wiele lat przerażającej tajemnicy.

Caroline Ferriday to bywalczyni nowojorskich salonów i bliska współpracownica konsula Francji. Gdy w 1939 roku Niemcy napadają na Polskę, życie młodej Amerykanki zmienia się na zawsze. Daleko za oceanem, w okupowanej Polsce nastoletnia Kasia Kuśmierczyk coraz bardziej angażuje się w działania na rzecz podziemia. Młoda i ambitna Herta Oberheuser odpowiada na opublikowane przez władze III Rzeszy ogłoszenie o pracy dla lekarza i trafia do zdominowanego przez mężczyzn świata władzy i hitlerowskich tajemnic.

Losy tych trzech kobiet zwiążą się nierozerwalnie, gdy Kasia zostanie wysłana do Ravensbrück, owianego złą sławą obozu koncentracyjnego dla kobiet. Tragiczna historia więźniarek, lecz także opowieść o ich triumfie trafia przypadkiem za ocean, by obudzić głębokie współczucie i potrzebę niesienia sprawiedliwości tym, o których historia zdaje się zapominać.

Liliowe dziewczyny
Numer ISBN

978-83-8069-453-8

Wymiary

130x200

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

8

Liczba stron

664

d2iqubp

Podziel się opinią

Share
d2iqubp

d2iqubp
d2iqubp
d2iqubp