Trwa ładowanie...
d37ahkj

Liliowe dziewczyny

książka
Oceń jako pierwszy:
d37ahkj
Liliowe dziewczyny
Tytuł oryginalny

Lilac Girls

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Opowieść o kobietach połączonych przez koszmar Ravensbrück.

Ta – inspirowana losami bohaterki podczas II wojny światowej – debiutancka powieść amerykańskiej pisarki łączy w sobie historię niecodziennej miłości, opowieść o odkupieniu i skrywanej przez wiele lat przerażającej tajemnicy.

Caroline Ferriday to bywalczyni nowojorskich salonów i bliska współpracownica konsula Francji. Gdy w 1939 roku Niemcy napadają na Polskę, życie młodej Amerykanki zmienia się na zawsze. Daleko za oceanem, w okupowanej Polsce nastoletnia Kasia Kuśmierczyk coraz bardziej angażuje się w działania na rzecz podziemia. Młoda i ambitna Herta Oberheuser odpowiada na opublikowane przez władze III Rzeszy ogłoszenie o pracy dla lekarza i trafia do zdominowanego przez mężczyzn świata władzy i hitlerowskich tajemnic.

Losy tych trzech kobiet zwiążą się nierozerwalnie, gdy Kasia zostanie wysłana do Ravensbrück, owianego złą sławą obozu koncentracyjnego dla kobiet. Tragiczna historia więźniarek, lecz także opowieść o ich triumfie trafia przypadkiem za ocean, by obudzić głębokie współczucie i potrzebę niesienia sprawiedliwości tym, o których historia zdaje się zapominać.

Liliowe dziewczyny
Numer ISBN

978-83-8069-453-8

Wymiary

130x200

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

8

Liczba stron

664

d37ahkj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ahkj
d37ahkj
d37ahkj