Liczę sobie - mierzę wyżej, czyli od uczenia do myślenia
23 września 2015 r. nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się trzypoziomowa seria wspierająca rozwój umiejętności matematyczno-logicznych u dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Koncepcja tej serii łączy pięknie zilustrowane opowiadania wybitnych pisarzy dziecięcych z zadaniami, opracowanymi przez znakomitego metodyka i pedagog, ekspertkę nauczania początkowego i psychologii rozwojowej dziecka – Annę Boboryk. Serię rekomenduje Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.
23 września 2015 r. nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się trzypoziomowa seria wspierająca rozwój umiejętności matematyczno-logicznych u dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Koncepcja tej serii łączy pięknie zilustrowane opowiadania wybitnych pisarzy dziecięcych *z zadaniami, opracowanymi przez znakomitego metodyka i pedagog, ekspertkę nauczania początkowego i psychologii rozwojowej dziecka – Annę Boboryk. Serię rekomenduje Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. *
Seria Liczę sobie ma głęboko przemyślaną strategię edukacyjną, Jest tak zbudowana, by dziecko mogło samo odkrywać, że matematyka jest wokół nas, a nie tylko w podręcznikach. „Zadania w Liczę sobie przede wszystkim uczą myśleć” - przekonuje Anna Boboryk. Ten kurs myślenia odbywa się na trzech poziomach.
Poziom pierwszy, dla najmłodszych dzieci w wieku 4–5 lat, to* zabawa z matematyką*. Praca na tym poziomie to budowanie podwalin do rozwijania umiejętności potrzebnych później
w szkole. Zakres ćwiczeń obejmuje liczby, geometrię, mierzenie, klasyfikowanie, czas oraz proste zadania logiczne.
Poziom drugi *jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat, które właśnie rozpoczęły lub niedługo rozpoczną edukację szkolną. Dochodzą bardziej złożone zadania z zakresu orientacji przestrzennej, mierzenia długości, czasu, pieniędzy, geometrii oraz nieco trudniejsze zadania logiczne. Ćwiczymy to, co obejmuje umiejętności na poziomie *gotowości szkolnej.
Poziom trzeci *to wspieranie w nauce*. Jest on skierowany do dzieci 7–8-letnich i ma za zadanie rozwijać ich umiejętności szkolne. Pojawiają się nowe wyzwania - ułamki, układanie zadań arytmetycznych, zadania logiczne.
Seria uzyskała pozytywne opinie nauczycieli matematyki i nauczania początkowego, psychologów dziecięcych oraz ludzi biznesu, którzy w swojej pracy na co dzień wykorzystują umiejętności logicznego myślenia i matematykę. W skład serii Liczę sobie wchodzą następujące pozycje:
"Król Gromoryk i zagadkowy smok" Wojciecha Widłaka
"Szczurki chwytają życie za ogon" Rafała Witka
(img|596601|center)