Trwa ładowanie...
d20u12j

Leonid Kudriawcew

Leonid Kudriawcew (ur. 1960), po odbyciu służby wojskowej pracował jako robotnik, operator obrabiarek, w kombinacie papierniczym i jako sprzedawca książek. Przez 6 lat był redaktorem naczelnym w wydawnictwie. Od 1995 roku żyje wyłącznie z pisarstwa.

Kudriawcew debiutował w 1984 roku opowiadaniem Labirynt, w latach 1989 – 1990 był stypendystą Literackiego Funduszu Związku Literackiego ZSRR, od 1997 jest członkiem Związku Literatów Rosji.

Za swoją twórczość otrzymał nagrody – za opowiadania Biała plama i Świat skrzydeł. Do dzisiaj opublikował 20 książek.

Quack to trylogia science fiction, w wydawnictwie Solaris ukazały się jej dwa tomy: Polowanie na Quacka i Prawo metamorfa.

Wirtualna rzeczywistość jest czymś najnormalniejszym w świecie. W licznych cyberach można załatwić sprawy pracy lub kontraktu gospodarczego, można się zabawić lub najzwyczajniej odpocząć. Wystarczy wejść do portalu, zostawić w nim swoje ciało, a umysł umieścić w programie komputerowym. Tak robi Essutil Quack, w świecie realnym zwykły komiwojażer.

Quack ma jednak pecha, w czasie pobytu w cyberze bandziory kradną mu ciało. W pierwszym tomie próbuje je odzyskać dzięki pomocy udzielonej mu przez programy tułacze. W tomie drugim, Essutil zostaje w swoim cyberze prywatnym detektywem, a pierwsza sprawa jaką otrzymuje kieruje go do chińskiego cybera, pełnego nielegalnych programów.

d20u12j

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20u12j
d20u12j
d20u12j
d20u12j

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj