Trwa ładowanie...
d2trx6b

Leona 1. Kości zostały rzucone

książka
Oceń jako pierwszy:
d2trx6b
Leona 1. Kości zostały rzucone
Tytuł oryginalny

Leona - Tärningen är kastad

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Naga, zakrwawiona siedmioletnia dziewczynka wchodzi w biały dzień do banku w centrum Sztokholmu i wychodzi z kilkoma milionami. Ten niezwykły napad, który budzi ogromne zainteresowanie mediów, ląduje na biurku Leony Lindberg, śledczej z Sekcji do Zwalczania Ciężkich Przestępstw. Biorąc pod uwagę jej wieloletnie doświadczenie i predyspozycje, to idealne rozwiązanie.

Ona sama zmaga się jednak z problemami. Ma osobowość antyspołeczną, która poważnie ogranicza jej życie emocjonalne, i jest niezdolna do odczuwania emocji (chyba że dotyczą dwójki jej dzieci). Działa w sposób zimny i rozważny, cieszy się przy tym uznaniem w środowisku policjantów, ale jednocześnie pozostaje kontrowersyjną outsiderką, która nie zawaha się sięgnąć po karkołomne i niekonwencjonalne metody, o ile pomogą jej osiągnąć cel.

Śledztwo robi się jednak coraz bardziej zagadkowe, a ślady prowadzą w nieoczekiwanym kierunku. Kto stał za tak brawurowym, a jednocześnie bezczelnym przestępstwem? Kim jest dziewczynka?

Pierwszy tom cyklu o Leonie, intrygujący kryminał o odwadze łamania norm, także społecznych, o życiowych wyborach i zuchwałej przestępczości w deszczowym i ponurym współczesnym Sztokholmie.

Leona 1. Kości zostały rzucone
Numer ISBN

978-83-65282-56-9

Wymiary

135x210

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

3

Liczba stron

364

d2trx6b

Podziel się opinią

Share
d2trx6b
d2trx6b
d2trx6b
d2trx6b