Trwa ładowanie...
d443qhj
d443qhj

Leigh Bardugo

Zdjęcie autora

Leigh Bardugo jest amerykańską pisarką izraelskiego pochodzenia. Jej książki fantasy zajmują wysokie pozycje na światowych listach bestsellerów.

Leigh Bardugo – biografia

Leigh Bardugo urodziła się 6 kwietnia 1975 roku w Jerozolimie. Dorastała w Los Angeles. Ukończyła filologię angielską na prestiżowym Yale University. W życiu zawodowym parała się różnymi zajęciami. Leigh Bardugo pracowała jako copywriter, dziennikarka, makijażystka gwiazd Hollywood, a także scenarzystka zwiastunów filmowych.

Pierwsza powieść Leigh Bardugo ukazała się w 2012 roku. Aktualnie pisarka mieszka w Hollywood. Regularnie występuje ze swoim zespołem muzycznym Captain Automatic. Jak sama przyznała, cierpi na jałową martwicę kości.

Leigh Bardugo – książki

Debiutancką powieścią Leigh Bardugo jest „Cień i kość” opublikowana w 2012 roku. Historia nawiązuje do rosyjskiej legendy i rozpoczyna trylogię Grisha. Recenzja powieści ukazała się w „The New York Times”, była również nominowana do szeregu nagród, między innymi Romantic Times Book Award czy South Carolina Children's Book Award. Kolejnymi częściami trylogii autorstwa Leigh Bardugo są „Szturm i grom” (2013), a także „Ruina i rewolta” (2014).

Jedną z najpopularniejszych książek autorki jest „Szóstka wron” (2015). Rok później ukazała się jej kontynuacja, „Królestwo kanciarzy”. Większość powieści fantasy Leigh Bardugo publikowana jest przez wydawnictwo Macmillan. W 2016 roku pisarka oznajmiła, że rozpoczyna pracę nad książkowymi wersjami komiksów DC Comics. Do 2018 roku ukazała się pierwsza odsłona czterotomowej serii - „Wonder Woman: Warbringer”.

Książki Leigh Bardugo zostały przetłumaczone na 22 języki i wydane w ponad 50 krajach.

d443qhj

Podziel się opinią

1
Share
d443qhj
d443qhj
d443qhj
d443qhj