Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Legendy schodzą z pomników - książka

83-918660-1-7_77725_F.jpg Inne
Podziel się

W wierszach Chłopka potwierdza się owa reguła "towarzysko-przyjacielska", są nawiązania i aluzje, dedykacje i konkretne, nie tylko śląskie, adresy. Wydaje mi się, że pełnią raczej rolę sztafażu, przyjętej na moment stylistycznej powierzchowności.

Qaqwqwrqw

Poeta jakby zdawkowo, na odczepnego, dziękuję tym swoim najbliższym, naprawdę zainteresowanym, prawdziwym czytelnikom, "ostatnim apostołom".

O wiele bardziej pochłaniają go ponadczasowe rozmowy z nieżyjącymi już "przyjaciółmi w duchu", bliskimi w poglądach, ideach i marzeniach. To od nich czerpie najżywsze impulsy, to nimi inspiruje się naprawdę.

Jego erudycja ma charakter emocjonalny i intuicyjny. Studiując święte księgi i tomiki poezji, szukał w nich prawdy i objawienia. Teraz w niektórych wierszach śmieje się z tego (z naiwności?), lecz najczęściej rozmawia, polemizuje, dochodzi swoich racji. Stąd ta powaga mimo pozorów żartobliwości.

Problem wiary w Boga jest problemem poważnym. Życie Jezusa i legenda z nim związana jest problemem poważnym. Poglądy Freuda na temat religijności czy duchowości religijnej to też poważny, godny namysłu i wiersza, problem.

Qaqwqwrqw
Legendy schodzą z pomników - Szczegóły książki
Numer ISBN

83-918660-1-7

Wymiary

125x195

Gatunek

Poezja i aforyzm

Oprawa

1

Liczba stron

40

Autorzy
Wydawnictwo
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw