Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa w Stoczni Gdańskiej Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Podziel się

Lech Wałęsa to nie tylko zwykły robotnik i aktywny działacz, ale przede wszystkim symbol nadziei Polaków. Z żona, Danutą Wałęsą, doczekał się siedmiorga dzieci.

Lech Wałęsa – książka ”Droga Nadziei”

Qaqwqwrqw

Lech Wałęsa wydał w 1984 roku autobiografię ”Droga Nadziei”. Książka była niejednokrotnie wznawiana i tłumaczona. Były prezydent wspomina swoje dzieciństwo, tworząc portret pokolenia podobnych mu Polaków. Relację Lecha Wałęsy z przełomowych momentów dziejowych lat 70. i 80. doskonale uzupełniają opowieści ludzi go otaczających. W wielu zdarzeniach uczestniczyli bowiem również jego znajomi i współpracownicy, także z NSZZ "Solidarność".

Lech Wałęsa - książka ”Moja III RP. Straciłem cierpliwość!”

Rok 2007 to moment publikacji ”Moja III RP. Straciłem cierpliwość!” Lecha Wałęsy. Możemy stąd zaczerpnąć wiedzę na temat powstania oraz rozwoju III Rzeczypospolitej, jej najważniejszych momentów, osiągnięć, wzlotów i upadków. Dosadność i szczerość Lecha Wałęsy działają na plus podczas prób zobrazowania czytelnikowi ówczesnej sytuacji i stosunków w państwie. Opisuje je jako normalny człowiek i rewolucjonista, a nie językiem typowym dla literatów. Lech Wałęsa broni w ”Moja III RP. Straciłem cierpliwość!” dzieła swojego pokolenia, o które walczyło tak wielu, dużo osiągając. Uznaje je za produkt finalny kompletny – Polskę szczęśliwą oraz solidarną.

Lech Wałęsa – książka ”Droga do prawdy. Autobiografia”

”Droga do prawdy. Autobiografia” Lecha Wałęsy pojawiła się na rynku wydawniczym w 2008 roku. To rozszerzona i obszerna biografia byłego prezydenta, w której Lech Wałęsa przytacza najistotniejsze fakty, dotyczące własnej osoby, jednocześnie rozwiewając wątpliwości i dementując plotki. Opowieści sięgają początku lat 70., a uzupełnia je małżonka, Danuta. Oprócz Lecha Wałęsy w książce ”Droga do prawdy. Autobiografia” znajdziemy również ciekawe fotografie, dokumenty, a także wtrącenia takich osób, jak Tadeusz Mazowiecki, Vaclav Havel, Bronisław Geremek czy kardynałowie Józef Glemp i Stanisław Dziwisz.

Lech Wałęsa - Szczegóły autora
Data urodzenia

28.09.1943

Miejsce urodzenia

Popowo

Bibliografia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw