Trwa ładowanie...
d19hru9
d19hru9

Laila Shukri

Laila Shukri, udzielająca wywiadu dla TVN wp.tv

Laila Shukri to pseudonim literacki polskiej pisarki, żony szejka z Emiratów Arabskich. Shukri pisze o życiu arabskich kobiet na Bliskim Wschodzie.

Laila Shukri - życiorys

O Laili Shukri nie wiadomo zbyt wiele, gdyż chroni swoją tożsamość. Jako żona muzułmanina porusza się w burce. Polka pochodzi z konswerwatywnej rodziny, której nie podobał się związek z mężczyzną z innej kultury i religii. Laila jest oczarowana bogactwem Emiratów oraz rodu męża do tego stopnia, że nie chce wracać na Zachód. Uważa, że życie w kulturze arabskiej jest dla kobiety bardziej łaskawe, gdyż nie musi się niczym martwić ani o nic zabiegać. Mąż troszczy się o wszystko, co ma swoje złe strony. Jest prawnym opiekunem dzieci, co oznacza, że może je całkowicie odizolować od matki. Gdy tylko zechce jest w stanie oddalić żonę. Szejk zgwałcił Lailę po tym, jak w sekrecie zajmowała się promocją swojej książki.

Laila Shukri - książki

Laila Shukri pisze o kobietach, które w różnych rolach znalazły się na Bliskim Wschodzie. To żonki, kochanki, służące i niewolnice arabskich bogaczy. Pisarka podejmuje trudne tematy: handel ludźmi (szczególnie kobietami oraz dziećmi), seksualne niewolnictwo, honorowe zabójstwa, wyniszczającą pracę robotników i służących z Indii, Pakistanu i Bangladeszu, eksploatację ludzi. Obok przepychu, niezmierzonego bogactwa i luksusu w Emiratach Arabskich jest cierpienie, gwałty, wyzysk, tortury i zabójstwa. Choć islam ma wiele restrykcji, muzułmanie w tym kraju obchodzą te prawa. To, co zakazane, odbywa się poza przestrzenią publiczną. Sfery życia, które mają być ograniczane surowymi zasadami, są w rzeczywistości bardzo urozmaicone.
Małżonkowie zdradzają się wzajemnie, na pustyniach powstają kluby nocne, gdzie odbywają się orgie, a związki formalne są niejednokrotnie zawoalowaną prostytucją.

Podziel się opinią

15
6
Share
d19hru9
d19hru9
d19hru9
d19hru9