Trwa ładowanie...
d380dho
21-02-2012 00:00

Kurz, pot i łzy. Autobiografia

książka
Oceń jako pierwszy:
d380dho
Kurz, pot i łzy. Autobiografia
Tytuł oryginalny

Mud, Sweat and Tears

Rok wydania
Inne
Źródło: Inne

Znany i uwielbiany przez miliony - czy to za sprawą ogromnie popularnych programów telewizyjnych, czy jako autor bestsellerów - Bear Grylls przetrwał w miejscach, w które mało kto odważyłby się zapuścić. Tym razem postanowił opowiedzieć historię swego wyjątkowo intensywnego życia. Kurz, pot i łzy to fascynująca, poruszająca i wciągająca książka, obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika przygód i mocnych wrażeń!

Bear Grylls zawsze szukał najbardziej ekscytujących przygód. Dorastał na wyspie Wight, gdzie ojciec uczył go żeglarstwa i wspinaczki. Jako nastolatek odnalazł sens życia w chodzeniu po górach i doskonaleniu się w sztukach walki, co doprowadziło go pod Himalaje i na obóz karate w Japonii. Po powrocie do kraju przeszedł morderczy kurs przygotowawczy w brytyjskich siłach specjalnych i został przyjęty do 21. regimentu SAS, gdzie poznał granice własnej wytrzymałości fizycznej oraz psychicznej.

Mając 21 lat, podczas skoku na spadochronie w Afryce, złamał kręgosłup w trzech miejscach.
Diagnoza lekarzy była bezlitosna - nie będzie w stanie chodzić o własnych siłach. Mimo to, zaledwie półtora roku później, Bear zdobył Mount Everest - miał wówczas 23 lata i był jednym z najmłodszych ludzi, którym udało się tego dokonać. Od tego wyczynu rozpoczęły się jego niezwykłe przygody.

Programy telewizyjne Beara Gryllsa, nadawane w najlepszym czasie antenowym, należą do najchętniej oglądanych na świecie. Ich widownię szacuje się na 1,2mld osób w ponad 180 krajach. Bear jest autorem 11 książek. Jako były żołnierz brytyjskich sił specjalnych otrzymał honorowy stopień komandora podporucznika Królewskiej Marynarki Wojennej.

Nadal podróżuje po najbardziej niegościnnych miejscach na Ziemi, pobijając rekordy, a przy okazji zbierając fundusze dla organizacji charytatywnych pomagających dzieciom (do tej pory już ponad półtora miliona funtów).

Ostatnio Bear został najmłodszym w historii przewodniczącym Związku Skautów, zrzeszającego na świecie ponad 28 milionów młodych ludzi. Z żoną Sharą ma trzech synów: Jessego, Marmaduke'a i Huckleberry'ego. Mieszkają na holenderskiej barce w Londynie lub na odludnej wysepce nieopodal Walii. Recenzje:
Trudno znaleźć twardszego mężczyznę niż nieustraszony alpinista i podróżnik Bear Grylls.
„Sun”

Kurz, pot i łzy. Autobiografia
Numer ISBN

978-83-7513-901-3

Wymiary

170x240

Gatunek

Biografie i autobiografie,Listy,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

6

Liczba stron

412

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d380dho
d380dho
d380dho