Trwa ładowanie...
d282ye3
15 kwietnia 2010, 00:00

Kto zbudował księżyc

książka
Oceń jako pierwszy:
d282ye3
Kto zbudował księżyc
Tytuł oryginalny

Who Built the Moon

Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Dlaczego wielu specjalistów przypuszcza, że Księżyc jest pusty w środku? Dlaczego obraca się z prędkością równą dokładnie jednej setnej prędkości obrotu Ziemi wokół swojej osi? Dlaczego jest dokładnie 400 razy mniejszy od Słońca i dokładnie 400 razy bliższy Ziemi niż Słońce? I dlaczego system geometrii i jednostek miar używany w epoce kamiennej idealnie sprawdza się w odniesieniu do Księżyca?

Naukowcy od dawna są zgodni, że gdyby Księżyc nie był dokładnie taki, jaki jest, na Ziemi nie mogłyby rozwinąć się zaawansowane formy życia. Wielkość Księżyca, jego masa, odległość od Ziemi i ruchy mają podstawowe znaczenie dla naszego istnienia. Co więcej, eksperci zgadzają się, że Księżyca nie powinno być - jego istnienie nie jest zgodne ze znanymi zasadami astrofizyki. Nie istnieje żadna teoria powstania Księżyca, która wyjaśniałaby wszystkie znane fakty. Istnieje natomiast zdumiewająca zgodność pomiędzy jego parametrami a prehistoryczną jednostką miary długości, jardem megalitycznym, opisanym w książce Pierwsza ziemska cywilizacja.

To wszystko prowadzi do pytania: czy Księżyc może być tworem sztucznym? Czy widać tu wyraźny zamysł projektanta? A jeśli to projekt, to kto był jego twórcą? Kto zbudował Księżyc?

Kto zbudował księżyc
Numer ISBN

978-83-241-2787-0

Wymiary

165x235

Gatunek

Dziecięce i młodzieżowe,Literatura popularnonaukowa

Oprawa

1

Liczba stron

208

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d282ye3
d282ye3
d282ye3
d282ye3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj