Trwa ładowanie...
d34y4il
20-12-2021 18:00

Księżyc w oknie

książka
Oceń jako pierwszy:
d34y4il
Księżyc w oknie
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kojące jak mleko z miodem opowieści na dobrą noc
Po dniu wypełnionym obowiązkami w pracy, szkole czy domu potrzebujemy odpoczynku i wyciszenia. Z pomocą przyjdzie nam zbiór opowiadań autorstwa Isabelle Margot Moulin, w którym Noc, co „dłonie w srebrzystych ma rękawiczkach, a na ramieniu drzemiącą sowę, na diamentowych sukni guziczkach krople zastygłe śnieżno-deszczowe”, ukoi nasze nerwy, a Wyobraźnia, która „ma koślawe, brudne nóżki, dwa warkocze nad uszami z pstrokatymi kokardami, falbaniastą sukieneczkę i tęczową też piłeczkę na gumowej, złotej wstążce, a we włosach polne kwiaty, które świtem rwie na łące, i noseczek piegowaty”, sprawi, że oderwiemy się od codzienności.
„Księżyc w oknie” to spokojna lektura idealna na wieczorne godziny zarówno dla dużych, jak i małych czytelników. Nakreślone poetycką prozą obrazy, przedstawiające Świetliki, Sowę, Deszcz czy też Nietoperze i Jeże wprowadzą nas w baśniowy świat, w którym Noc tańczy ze Snem:
„Noc wstaje, suknią szeleszcząc, jak liśćmi. Dłoń na ramieniu snu położyła.
– Może – powiada – coś mi się przyśni – po czym się w taniec ze snem wtopiła.
I suną razem rozkołysani, wirując walcem w przestrzeniach nieba. Noc świat zakrywa kruczymi włosami. Sen w tańcu z nocą kojąco śpiewa (…)”.

Księżyc w oknie
Numer ISBN

978-83-67036-30-6

Wymiary

164x230

Oprawa

miękka

Liczba stron

92

Język

polski

d34y4il

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34y4il
d34y4il
d34y4il
d34y4il