Trwa ładowanie...
james
31-03-2016 12:35

Księgarze apelują: Nie chcemy już ''Pięćdziesięciu twarzy Greya''

Księgarze z Goldstone Books mają już dość „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Dosłownie. Do charytatywnej księgarni w Swansea w Południowej Walii dociera mnóstwo używanych egzemplarzy powieści E.L. James, których nie da się sprzedać, ani oddać do recyklingu. Można je za to użyć jako cegieł do budowy fortu.

Share
Księgarze apelują: Nie chcemy już ''Pięćdziesięciu twarzy Greya''Źródło: Goldstone Books
d4ivrr7

Księgarze z Goldstone Books mają już dość „Pięćdziesięciu twarzy Greya” . Dosłownie. Do charytatywnej księgarni w Swansea w Południowej Walii dociera mnóstwo używanych egzemplarzy powieści E.L. James , których nie da się sprzedać, ani oddać do recyklingu. Można je za to użyć jako cegieł do budowy fortu.

Pracownicy księgarni, która sprzedaje dary otrzymane od ludzi dobrej woli, a zyski przeznacza na cele charytatywne, wystosowali apel, by nie przysyłać im więcej „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Jako ilustrację do swojej prośby zamieścili zdjęcia imponującej budowli, która powstała z nadliczbowych egzemplarzy bestsellera.

- Jesteśmy wdzięczni za wszelkie dary, ale wolelibyśmy otrzymywać płyty winylowe z lat 60. i 70. niż powieści E.L. James – mówił w wywiadzie dla The Mirror pracownik księgarni.

d4ivrr7

(img|639512|center)

Księgarze zwracają uwagę na fakt, iż szczyt popularności erotycznych powieści z tej serii jest już za nami, przez co wiele czytelniczek pozbywa się swoich egzemplarzy. Nie zdają sobie jednak sprawy, że podaż już dawno przerosła popyt. Wyjściem z tej sytuacji mogłoby być przeznaczenie niechcianych książek do recyklingu, niestety drukarnia zastosowała klej do oprawy, który uniemożliwia przetworzenie tego papieru.

Trylogia Greya pojawiła się na rynku w latach 2011-2012 (w Polsce z rocznym opóźnieniem) i sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Najnowsza powieść E.L. James to „Grey” , ukazująca wydarzenia znane z trylogii z perspektywy tytułowego bohatera. Książka trafiła do sprzedaży w zeszłym roku.

d4ivrr7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ivrr7
d4ivrr7