Trwa ładowanie...
dcegpl7
15 kwietnia 2010, 00:00

Księga znaków

książka
Oceń jako pierwszy:
dcegpl7
Księga znaków
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Wytwarzany w procesie komunikacji znak np. drgnięcie powieki, poklepanie po ramieniu czy pocałunek ujawnia często rozliczne nieuświadomione przez nadawcę sensy. Rozumienie mowy znaków pozwala pełniej odczytać myśli i uczucia rozmówcy między wierszami dialogu. Znaki są jak części składowe języka. Jest to jednak bardzo szczególny język, bo choć wszyscy bez trudu się nim posługujemy, to często nie słyszymy, co mają do powiedzenia inni ludzie, albo nie rozumiemy, jakie informacje niosą ze sobą wysyłane przez nich sygnały.

Do osiągnięcia większej płynności w posługiwaniu się mową znaków niezbędne jest wyostrzenie zmysłu obserwacji. Zrozumieć myśli i uczucia innych ludzi możemy dopiero wtedy, gdy zaczniemy zwracać uwagę na ich słowa i zachowania. Skupiając się na znakach, rozwiniemy swoją wrażliwość, a co za tym idzie, nasze kontakty z ludźmi staną się bardziej satysfakcjonujące. Łatwiej będzie nam też zrozumieć siebie samych oraz wpływ, jaki mamy na innych.

Księga znaków
Numer ISBN

83-89763-21-4

Wymiary

145x205

Gatunek

Psychologia

Oprawa

1

Liczba stron

344

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcegpl7
dcegpl7
dcegpl7
dcegpl7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj