Trwa ładowanie...
d1e8z9k
19-05-2022 12:00

Księga Nocy

książka
Oceń jako pierwszy:
d1e8z9k
Księga Nocy
Tytuł oryginalny

The Book of Night

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Królowa fantasy YA,autorka #1 na listach bestsellerów New York Times tym razem wkracza w literaturę przeznaczoną także dla dorosłego fana gatunku!

Dla fanów Neila Gaimana i Erin Morgenstern!

Fantasmagoryczny mroczny świat zdrady i spisków, w którym grasuje bezwzględny potwór kradnący cienie!

Nie ma takiego zamka, którego Charlie Hall nie potrafiłaby otworzyć. Ani księgi, której nie zdołałaby ukraść. Ani błędnej decyzji, jakiej by nie podjęła.
Dawniej wysługiwała się umbromantom, czyli magom nakazującym cieniom zaglądać do zamkniętych pokoi, dusić ludzi we śnie i czynić jeszcze potworniejsze rzeczy.
Umbromanci zazdrośnie strzegą swoich sekretów, powstał nawet z tego powodu specyficzny czarny rynek grimoire’ów. Aby wejść w posiadanie tajemnej wiedzy innych magów, potrzebują takiej dziewczyny, jak Charlie.
Charlie próbuje się odciąć od dawnych błędów, ale jako barmanka w nocnym klubie wciąż porusza się w kręgach zdecydowanie zbyt bliskich mrocznego półświatka.
Jednocześnie jej siostra rozpaczliwie pożąda magii, zaś pozbawiony cienia i prawdopodobnie duszy chłopak Charlie znika bez śladu.
Kiedy powracają upiory przeszłości, Charlie na powrót schodzi do budzącego grozę świata mordu i fałszu.
Teraz Charlie musi się zmagać z sobowtórami, szalonymi miliarderami, umbromancją oraz ludźmi, których kocha najbardziej na całym świecie. Stawką jest przetrwanie oraz sekret, który daje władzę nad światem cieni.

Mroczna, pełna tajemnic i zwrotów akcji — historia tak wiarygodna w swej magii, że przewracając kartki, będziesz zerkać ukradkiem na własny cień.
Leigh Bardugo

Holly Black to wirtuozka literatury fantasy; jej supermocą jest dotyk Midasa – czego nie tknie, zmienia w literackie złoto najczystszej próby.
V.E. SCHWAB

Gdyby w Neila Gaimana wstąpił duch Stephena Kinga, mogłaby powstać właśnie taka książka... Błyskotliwa proza, zwroty akcji szybkie jak smagnięcie biczem i głos postaci, do której się wraca.
JAMES ROLLINGS

Olbrzymi sukces KSIĘGI NOCY w Stanach, w pierwszym TYGODNIU sprzedaży tytuł osiągnął wynik ponad 30 tysięcy egzemplarzy.

To największa „pierwszotygodniowa” sprzedaż w tym roku ze wszystkich amerykańskich premier!

Holly Black – uznana przez New York Timesa pisarka, laureatka wielu nagród, autorka powieści fantasy, pisze także opowiadania i scenariusze komiksów. Na całym świecie sprzedało się ponad 26 milionów jej książek, przetłumaczono je na ponad 30 języków, pojawiła się też adaptacja filmowa.
Mieszka w Nowej Anglii razem z mężem i synem, w domu z sekretną biblioteką.
Księga Nocy to jej pierwsza powieść fantasy dla dorosłych.

Księga Nocy
Numer ISBN

978-83-8266-110-1

Wymiary

145x215

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

528

Język

polski

d1e8z9k

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e8z9k
d1e8z9k
d1e8z9k
d1e8z9k