Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
ksiązki
Artykuł Sponsorowany
29-09-2023 16:45

Książki psychologiczne, które zmieniają życie. TOP 10

Książki psychologiczne to idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają zgłębiać tajniki ludzkiego umysłu, zwiększać swoje kompetencje i inwestować w samorozwój. Zobacz ranking 10, najlepszych tytułów, dzięki którym jeszcze lepiej zrozumiesz pewne mechanizmy i odmienisz swoje życie

Artykuł Sponsorowany przez SkillUp
  Źródło: materiały partnera
d1sflwe
d1sflwe

Samorozwój to najlepsza inwestycja, a książki psychologiczne mogą pomóc w wielu aspektach życia codziennego. Dzięki nim zyskujemy inspirację, zwiększamy motywację, uczymy się, jak sobie radzić ze stresem, tworzyć bardziej wartościowe relacje. Jednak które z książek psychologicznych są naprawdę warte przeczytania?

Aplikacja SkillUp, której misją jest przekazywanie kluczowych idei z bestsellerowych książek w formie 15-minutowych lekcji audio, stworzyła ranking TOP 10 książek psychologicznych, które zmieniają życie. Chcesz się przekonać się, czy dana książka faktycznie jest dla Ciebie? Pobierz za darmo aplikację SkillUp na 7 dni, przesłuchaj autorską lekcję z wybranego tytułu i sprawdź sam.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Ranking TOP 10 książek psychologicznych, które zmieniają życie:

d1sflwe

1. "Nie z miłości", Jesper Juul

Na czym polega sztuka odmawiania i jak skutecznie odmówić dziecku?

"Ta książka nie mówi o konieczności stawiania dzieciom granic, ani o tym, jak w możliwie krótkim czasie zdobyć nad nimi kontrolę. Mówi o tym, że dla jakości wzajemnych relacji trzeba czasem powiedzieć NIE, żeby sobie samemu powiedzieć TAK" - pisze Jesper Juuil. Duński terapeuta oraz pedagog wyjaśnia, na czym polega właściwa sztuka odmawiania najbliższym i jak się jej skutecznie nauczyć.

2. "Inteligencja Emocjonalna", Daniel Goleman

Światowy bestseller, który opowiada o kluczu do osiągnięcia prawdziwego szczęścia i sukcesu.

Ta książka odpowiada na jedno z najbardziej nurtujących pytań: "Jak to możliwe, że zdolni uczniowie zostają jedynie przeciętnymi pracownikami w danej firmie, a ludzie o wysokim ilorazie inteligencji nieraz całkiem nie radzą sobie z codziennością?". Autor wyjaśnia, co tak naprawdę definiuje życiowe sukcesy i pozwala zrozumieć nas samych oraz własne emocje.

d1sflwe

3. "Myśl jak zwycięzca", Noah Blumenthal

Zdarzyło ci się kiedyś stracić panowanie nad sobą? Ta książka uczy nadać właściwy kierunek destrukcyjnym myślom i działaniom.

Nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach jesteśmy w stanie odpowiednio pokierować swoje myśli. Wszystko zależy tylko od tego, czy chcesz działać jak ofiara, czy jak zwycięzca. "Myśl jak zwycięzca" to psychologiczna pozycja, która pomaga zmienić sposób myślenia tak, by odnosić sukcesy zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

d1sflwe

4. "Potęga podświadomości", Joseph Murphy

Światowej sławy bestseller, napisany przez prekursora myśli pozytywnej.

"Potęga podświadomości" to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć wpływ podświadomości na nasze życie oraz chcą nauczyć się, jak prawidłowo korzystać z jej mocy. Josehp Murphy przedstawia proste techniki, dzięki którym przyciągniesz pozytywne doświadczenia i zmienisz negatywne przekonania.

5. "Wolni od stresu", Mithu Storoni

Co robić, kiedy stresu jest za dużo?

d1sflwe

Jeśli masz dość stresu, ta wiedza jest ci niezbędna. "Wolni od stresu" to praktyczny przewodnik przedstawiający siedem ścieżek do stresoodporności. Dr Mithu Storoni w każdym rozdziale analizuje analizuje poszczególne czynniki stresu i pokazuje nieskomplikowane metody, dzięki którym zmniejszymy skutki odczuwanego stresu. Z tej książki dowiesz się, co tak naprawdę jest najlepsze na odstresowanie.

6. "13 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety", Amy Morin

Praktyczne porady, jak z uśmiechem na twarzy stawiać czoła kolejnym wyzwaniom, by rozwinąć skrzydła i stać się najlepszą wersją samej siebie!

Książka "13 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety" Amy Morin, to 13 sposób na wzmocnienie siły psychicznej. Dowiedz się jak zwiększyć poczucie własnej wartości, odważnie realizować swoje cele, przetrwać kryzysy i zacząć traktować siebie samą lepiej.

d1sflwe

7. "Mit motywacji", Jeff Haden

Jak zmienić swoje podejście do przeszkód i celów, zarówno osobistych, jak i zawodowych?

W "Micie motywacji" Jeff Haden proponuje dzieli się swoimi spostrzeżeniami, strategiami i taktykami, dzięki którym nie stracisz motywacji, hartu ducha i nauczysz się radzić sobie z przeszkodami, które mogą pojawić się na spirali sukcesu. Czym jest prawdziwa motywacja i co zrobiłbyś lub zmienił, gdybyś się naprawdę zmotywował? Po tej lekturze przekonasz się o tym na własnej skórze.

8. "Mózg zmienia się sam", Norman Doidge

Jak odmłodzić swój mózg i poprawić swój komfort życia?

d1sflwe

"Mózg zmienia się sam" to jedna z tych książek, która w mgnieniu oka stała się bestsellerem i sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Dowiesz się z niej, jak przeprogramować swoje myślenie tak, by pozbyć się lęków, napadów paniki i wielu innych zachowań, które mogą niekorzystnie wpływać na Twoje życie.

9. "Wysoko wrażliwi", Elaine N. Aron

Zrozum emocje, zachowania i relacje osób wysoko wrażliwych.

Psychoterapeutka Elaine N. Aron w sposób niezwykle przystępny tłumaczy wysoką wrażliwość i pokazuje, jak zdefiniować ją u siebie, ale nie tylko! Świat nie musi przytłaczać. Autorka pokazuje, jak radzić sobie z tą cechą, ale również jak wykorzystać ją w różnych sytuacjach.

10. "Lykke. Po prostu szczęście", Meik Wiking

Jaka jest recepta najszczęśliwszych ludzi na świecie?

Jak zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym, a osobistym? Jakie czynności i zachowania czynią nas bardziej szczęśliwymi oraz w czym i jak szukać szczęścia? W tej książce Meik Wiking pokazał przepisy, drogowskazy i inspiracje, które pomagają stworzyć własną drogę do szczęścia.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

10 najlepszych książek psychologicznych w SkillUp 

Nie masz czasu na zgłębienie całej książki? To nie problem! W aplikacji mobilnej SkillUp znajdziesz 15-minutowe nagrania audio, które przedstawiają esencję wiedzy z bestsellerowych tytułów. Przesłuchaj ich, gdzie chcesz i kiedy chcesz i przekonaj się, czy dana książka jest na pewno dla ciebie.

Pobierz i przetestuj aplikację SkillUp i słuchaj kluczowych idei za darmo przez 7 dni w tygodniu.

Artykuł Sponsorowany przez SkillUp
d1sflwe
d1sflwe