WP
WP

Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski to dziennikarz, przedsiębiorca, amator historii lotnictwa; był znawcą tematyki militarno-wojskowej i autorem publikacji z tej dziedziny.

Krzysztof Zalewski – informacje ogólne

Krzysztof Andrzej Zalewski urodził się w 1966 roku, zdobył wykształcenie technika-cukiernika, jednak do jego głównych zainteresowań należała historia oraz militaria, dlatego zaangażował się w szerzenie wiedzy z tego zakresu, publikując w magazynach specjalistycznych. Redagował takie czasopisma jak "Nowa Technika Wojskowa", "Lotnictwo Wojskowe" czy "Technika Wojskowa – Historia", zasiadał również w zarządzie Magnum-X, spółki wydawniczej specjalizującej się w prasie historycznej.

WP

Krzysztof Zalewski należał do związanej z obozem piłsudczykowskim Konfederacji Polski Niepodległej, a od 2006 do 2010 roku działał jako radny partii Prawo i Sprawiedliwość. W 2011 roku startował w wyborach parlamentarnych, jednak nie uzyskał znaczącego wyniku. Wykazywał publiczne zaangażowanie w sprawę katastrofy smoleńskiej, wypowiadając się na temat jej przyczyn na łamach prasy (m.in. w "Gazecie Polskiej" i "Nowym Państwie") oraz w telewizji (Telewizja Polska, Polsat, TVN, Telewizja Trwam). Wystąpił też w filmie Anity Gargas zatytułowanym "10.04.10" z 2011 roku.

Krzysztof Zalewski zginął 10 grudnia 2012 roku na skutek ran zadanych nożem przez Cezarego Szoszkiewicza, prezesa wydawnictwa Magnum-X.

Prywatnie Krzysztof Zalewski miał żonę Beatę i trzy córki.

Krzysztof Zalewski – publikacje

Publikacje Krzysztofa Zalewskiego uwzględniają kilkaset artykułów o lotnictwie i historii militarnej, a także książki takie jak "Lotniskowce II wojny światowej" (cz. I i II, 2004 rok), "Japońskie lotnictwo pokładowe" (1999), "Samolot myśliwski Nakajima Ki-84 Hayate/Frank" (2005) czy "Samolot myśliwski Mitsubishi A6M2 Reisen Zero/Zeke" (2006).

Krzysztof Zalewski - Szczegóły autora
Data urodzenia

17.12.1966

Miejsce urodzenia

Warszawa

Data śmierci

10.12.2012

Miejsce śmierci

Warszawa

Bibliografia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP
WP