Trwa ładowanie...
d1sl11l

Krzysztof Wójcik

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Krzysztof Wójcik jest ceniony zarówno jako pisarz, jak i dziennikarz śledczy.

Krzysztof Wójcik - kariera

Krzysztof Wójcik pracuje jako dziennikarz od 1994 roku. Rozpoczynał karierę w ”Wieczorze Wybrzeża”, po kilku latach został reporterem śledczym ”Gazety Wyborczej” w Gdańsku. Kolejno Krzysztof Wójcik współpracował z działami politycznymi takich tytułów, jak ”Rzeczpospolita” czy ”Tygodnik Powszechny”, a także ze stacjami telewizyjnymi. Krzysztof Wójcik jest również jednym z wydawców Wirtualnej Polski.

Krzysztof Wójcik - książki

Krzysztof Wójcik publikuje książki od 2015 roku, kiedy to ukazała się ”Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego, jednego z najbogatszych Polaków”. W kolejnym roku burzę wywołała trzymająca w napięciu ”Mafia na wybrzeżu” (nakładem Muza S.A. Warszawskie Wydawnictwo Literackie) o tzw. klubie płatnych zabójców, działającym na Wybrzeżu w Polsce. Natomiast ”Psy wojen. Od Indochin po Pakistan - polscy najemnicy na frontach świata” to już opowieść z relacjami naocznych świadków, sprzedających swoje usługi chociażby w Legii Cudzoziemskiej.

Krzysztof Wójcik - nagrody

Krzysztof Wójcik jest nagradzanym dziennikarzem, który dąży do ukazywania prawdy. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Grand Press za odkrycie korupcji na jednym z uniwersytetów oraz w wymiarze sprawiedliwości. W 2006 roku został Najlepszym Dziennikarzem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – Złoty Notes (za całokształt pracy zawodowej). Krzysztof Wójcik na koncie ma również dwukrotną nominację do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.

d1sl11l

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sl11l
d1sl11l
d1sl11l