Trwa ładowanie...
d2nzr7p

Krzysztof Wach

Krzysztof Wach jest polskim ekonomistą, wykładowcą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Krzysztof Wach – wykształcenie

Krzysztof Adam Wach urodził się w 1976 roku. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W 2001 roku uzyskał tytuł zawodowy magistra z zakresu handlu zagranicznego, ukończywszy jednolite studia magisterskie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne. Pięć lat później Krzysztof Wach otrzymał tytuł doktora UEK, natomiast w 2013 roku został doktorem habilitowanym w tej samej szkole wyższej.

Krzysztof Wach – praca naukowa

Krzysztof Wach pracuje jako nauczyciel akademicki na uczelni macierzystej: w latach 2001-2006 jako asystent, 2007-2014 jako adiunkt, a od 2014 roku z tytułem profesora nadzwyczajnego.

Ponadto Krzysztof Wach wykładał gościnnie również na innych krakowskich uczelniach – Akademii Górniczo-Hutniczej i Akademi Ignatianum. Niejednokrotnie prowadził wykłady za granicą: na Loyola University Chicago, University College London, Slovak University of Agriculture in Nitra czy Cartagena University of Technology.

Kariera zawodowa Krzysztofa Wacha to również członkostwo w wielu prestiżowych organizacjach ekonomicznych i biznesowych. Spośród tych zagranicznych warto wymienić European International Business Academy, International Council for Small Business, Academy of International Business oraz Strategic Management Society. Krzysztof Wach należy również do organizacji krajowych takich jak Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa czy Prezydium Zarządu PTE Oddział w Krakowie (2015-2020).

W swojej karierze naukowej Krzysztof Wach był także członkiem Rady Inkubatora Technologicznego Krakowskiego Parku Technologicznego (2007-2010) i dziekanem Wydziału Ubezpieczeń WSU w Krakowie (2006-2007). Ponadto zasiada w kolegiach redakcyjnych kilku czasopism, między innymi „ERENET Profile” i „Horyzonty Polityki” oraz projektu „CUE Discussion Papers”. Od 2013 roku Krzysztof Wach jest redaktorem naczelnym pisma „Entrepreneurial Business and Economics Review”. Poza tym zasiada w Senackiej Komisji Uniwersytetu Ekonomicznego ds. Współpracy z Zagranicą.

Krzysztof Wach – książki

Krzysztof Wach jest autorem ponad 150 publikacji naukowych oraz kilkunastu książek. Dotyczą on przede wszystkim handlu i systemu podatkowego w Unii Europejskiej. Ponadto ekonomista podejmuje temat struktury europejskiego rynku pracy czy funkcjonowania prywatnego przedsiębiorstwa w państwach Wspólnoty.

Spośród tytułów autorstwa Krzysztofa Wacha warto wymienić „Skutki akcesji do Unii Europejskiej dla polskich przedsiębiorstw” (2008), „Europejski rynek pracy” (2007) czy „Jak założyć firmę w Unii Europejskiej” (2006). Krzysztof Wach jest także współautorem książek takich jak „Przedsiębiorstwa rodzinne wobec wyzwań sukcesji” (2010) z Aleksandrem Surdejem oraz „Małe i średnie przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych” (2013) z Nelly Daszkiewicz.

d2nzr7p

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nzr7p
d2nzr7p
d2nzr7p
d2nzr7p

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj