Trwa ładowanie...
d4i1ydt

Krzysztof Szewczyk

wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Krzysztof Szewczyk jest dziennikarzem muzycznym, występującym w radiu i w telewizji. Często pojawia się w duecie z Marią Szabłowską. Od czasu do czasu wchodzi w rolę konferansjera. Jest też prezesem firmy kosmetycznej Baltic Company, które sprzedaje w Szwecji. Ciekawostką jest, że Szewczyk jest autorem słowa "teledysk". Wcześniej używało się angielskiego wyrazu videoclip.

Krzysztof Szewczyk - biografia, żona

Krzysztof Szewczyk urodził się 21 marca 1948 r. we Włocławku. Od małego interesował się muzyką. Miał nawet zeszyt, w którym notował nazwy zespołów i piosenek. Pasję przejął po ojcu, który również pracował tym biznesie. Z kolei matka Szewczyka była łączniczką Armii Krajowej. Obecnie pracuje w Komisji Historii Kobiet w Walce o Niepodległość, która zajmuje się dokumentowaniem udziału Polek w zmaganiach o wolną ojczyznę.
Jednym z powodów, dla których Szewczyk chciał pracować jako dziennikarz muzyczny było to, że chciał utrzymać swą pierwszą narzeczoną i ewentualne dzieci. Wyobrażał sobie, że w radiu będzie co miesiąc zarabiał 10 tys. Część tego planu nie wyszła, gdyż... rozstał się z partnerką. Udało mu się jednak otrzymać posadę w rozgłośni. Początkowo w Radiu Gdańsk, a później w Warszawie. Czas godził między pracę a studia w Instytucie Handlu Zagranicznego w Sopocie.
Obecnie żoną Krzysztofa Szewczyka jest była pracownica linii lotniczych LOT.

Krzysztof Szewczyk - programy muzyczne, Maria Szabłowska

Początki działalności Krzysztofa Szewczyka wiążą się z radiem. Razem z Marią Szabłowską prowadził program "Rytm". Ta współpraca trwa do dzisiaj. Wyjątkowa relacja między gospodarzami przyczyniła się do wielu nieporozumień, gdyż Szewczyk i Szabłowska są uznawani za małżeństwo. W rzeczywistości mężem dziennikarki jest Marek Lipiński, kierownik produkcji z Polskiego Radia.
Szewczyk zajmował się także prowadzeniem imprez muzycznych. Później trafił do "Studia 2" w Telewizji Polskiej. Audycja ta była inicjatywą Mariusza Waltera, a emitowano ją na przełomie lat 70. i 80. Wśród innych audycji były: "Przeboje Dwójki", "Jarmark" i "Wideoteka". W czasie PRL-u Zachodnią muzykę uzyskiwał dzięki wyjazdom na zagraniczne festiwale. W kolejnych latach prowadził program "Dozwolone od lat 40", który zmienił formułę na "Wideotekę dorosłego człowieka". Znów towarzyszyła mu Szabłowska. Para prezentowała stare teledyski oraz przeprowadzała wywiad z konkretną gwiazdą.

Szewczyk nie zapomniał o radiu.Współpracuje ze Złotymi Przebojami i Pogodą. W pierwszej stacji jest gospodarzem "Niedziela będzie dla was", a w drugiej "Pogodni panowie" razem z Wojciechem Pijanowskim.

Krzysztof Szewczyk otrzymał Srebrny Medal dla „Zasłużonego Kulturze Gloria Artis”.

Krzysztof Szewczyk - "Ludzkie gadanie. Życie. rock and roll i inne nałogi"

"Ludzkie gadanie. Życie. rock and roll i inne nałogi" to wspólna książka Krzysztofa Szewczyka i Marii Szabłowskiej. Wieloletni partnerzy opowiadają o tym, jak zaczęła się ich współpraca, o rock'n'rollu w Polsce epoki PRL-u, absurdach tamtej rzeczywistości i wielu innych.

Krzysztof Szewczyk
Data urodzenia

21.03.1948

Miejsce urodzenia

Włocławek

Bibliografia
d4i1ydt

Podziel się opinią

10

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i1ydt
d4i1ydt
d4i1ydt
d4i1ydt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj