Trwa ładowanie...
d4j8jug

Krzysztof Kowalski

Krzysztof Kowalski jest miłośnikiem sportów wodnych. Publikuje w prasie.

Krzysztof Kowalski – życiorys

Krzysztof Kowalski przyszedł na świat w 1947 roku w Gdańsku, który nieustannie kocha. Ma żonę, jest ojcem i dziadkiem. Pasjonuje się żeglarstwem, uwielbia wino i kulturę picia szlachetnego trunku. To absolwent archeologii na Uniwersytecie Warszawskim, pracował w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie oraz jako kierownik i kustosz Muzeum Narodowego w Szczecinie, gdzie wciąż daje wykłady z cyklu Muzealnych Spotkań Archeologicznych. Ponadto Krzysztof Kowalski współpracuje z działem nauki w ”Rzeczpospolitej”.

Krzysztof Kowalski – książki

Krzysztof Kowalski pisze z poczuciem humoru m.in. o swoim ulubionym winie. Bardzo bliska jest mu historia uprawy oraz spożycia daru Dionizosa. Na rodzimym rynku książkowym ukazały się liczne pozycje literackie Krzysztofa Kowalskiego z zakresu tej właśnie tematyki, cenione nie tylko przez miłośników wina z elitarnego grona. W swoich esejach i felietonach autor porusza również tematykę moralności. Pisze także w parze z Zygmuntem Krzakiem.

Krzysztof Kowalski
Miejsce urodzenia

Gdańsk

Bibliografia
d4j8jug

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j8jug
d4j8jug
d4j8jug
d4j8jug

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj