Trwa ładowanie...
d3kccue

Krótka historia prawie wszystkiego. Nowe wydanie

książka
d3kccue
Oceń jako pierwszy:
Krótka historia prawie wszystkiego. Nowe wydanie
Tytuł oryginalny

A Short History Of Nearly Everything

Autorzy
83-7296-888-9_32948_F.jpg
Inne

Książka stanowi rezultat prób autora zrozumienia wszystkiego, co zdarzyło się od Wielkiego Wybuchu aż do powstania cywilizacji – jak doszliśmy stamtąd, gdzie byliśmy niczym, do tego, czym jesteśmy dzisiaj.

Wyzwanie, przed którym stanął, polegało na tym, aby znaleźć jakiś sposób na tematy, które zwykle u większości z nas wywołują śmiertelną nudę, jak geologia, chemia lub fizyka cząstek, i je uczynić przystępnymi dla ludzi, którzy nigdy nie sądzili, aby się nauki przyrodnicze mogły ich zainteresować. Bryson pisze nie o tym, co wiemy, lecz raczej o tym, skąd wiemy to co wiemy. Skąd wiemy, co jest w środku Ziemi, czym jest czarna dziura, lub 600 milionów lat temu gdzie były kontynenty? W jaki sposób ktokolwiek kiedykolwiek potrafił odkryć takie rzeczy?

W swoich podróżach w czasie i w przestrzeni Bryson spotyka i prezentuje nam wspaniałą gamę postaci - obraca się w towarzystwie zwykłych głupców, zdumiewających ekscentryków, obsesyjnych rywali, pasjonatów, takich jak patologicznie nieśmiały Henry Cavendish, który ujawnił wiele zagadek i dokonał wielu ważnych odkryć, między innymi zważył Ziemię, lecz nie opublikował znacznej części swoich dokonań. W tym doborowym towarzystwie Bill Bryson zabiera nas w podróż, która otworzy nam oczy na świat, jakiego większość z nas nigdy nie widziała.

d3kccue
Krótka historia prawie wszystkiego. Nowe wydanie
Numer ISBN

83-7296-888-9

Wymiary

145x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia,Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia

Oprawa

1

Liczba stron

540

Inne wydania

Poznań - 2009-09-02

Podziel się opinią

Share
d3kccue
d3kccue
d3kccue
d3kccue