Trwa ładowanie...
d3ykhx7

Królowa Śniegu - Michael Cunningham

książka
Oceń jako pierwszy:
d3ykhx7
Królowa Śniegu - Michael Cunningham
Tytuł oryginalny

The Snow Queen

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Barrett Meeks, utraciwszy miłość, przechodzi przez Central Park, gdy nagle coś każe mu spojrzeć w niebo, na którym widzi, mgliste światło niczym przyglądające mu się boskie oko. Chociaż Barrett nie wierzy w wizje - ani w Boga - nie może zaprzeczyć temu, co widział.

W tym samym czasie Tyler, jego starszy brat, próbuje - bez powodzenia - napisać piosenkę ślubną dla Beth, swej ciężko chorej przyszłej żony.

Barrett, dręczony myślą o ujrzanym świetle, nieoczekiwanie zwraca się ku religii. Tyler nabiera przekonania, że jedynie narkotyki będą w stanie wyzwolić jego najgłębsze moce twórcze. Gdy Beth próbuje znaleźć w sobie odwagę, by stawić czoło śmiertelności i niespodziewanie znajduje wsparcie w przyjaciółce Liz, cynicznej, lecz przewrotnie opiekuńczej starszej kobiecie.

Cunningham śledzi losy Barretta, Tylera, Beth i Liz, gdy każde z nich kroczy własną, odrębną drogą ku transcendencji. W swej subtelnej, klarownej prozie okazuje głęboką empatię wewnętrznie rozdartym bohaterom i wyjątkowe zrozumienie dla tego, co kryje się w samym środku ludzkiej duszy.

Królowa Śniegu, piękna i wzruszająca, komiczna i tragiczna, udowadnia raz jeszcze, że Cunningham jest jednym w wielkich powieściopisarzy tego pokolenia.

Królowa Śniegu - Michael Cunningham
Numer ISBN

978-83-7818-571-0

Wymiary

130x200

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

272

d3ykhx7

Podziel się opinią

Share
d3ykhx7
d3ykhx7
d3ykhx7
d3ykhx7