Trwa ładowanie...
d3goamj
d3goamj

Kristen Proby

Kristen Proby jest autorką romansów i erotyków Facebook.com

Kristen Proby to amerykańska pisarka znana z romansów i erotyków. Dotychczas wydała ponad 30 powieści, które podbiły listy bestsellerów i serca ludzi na całym świecie.

Kristen Proby – biografia

Kristen Proby urodziła się 27 listopada 1974 roku w niewielkiej miejscowości Whitefish w stanie Montana. Jako dwudziestoparolatka przeprowadziła się do regionu Pacific Northwest, gdzie mieszkała niemal 12 lat.

W życiu Kristen Proby podjęła zatrudnienie w rejestracji punktu pogotowia ratunkowego, jako masażystka, a także profesjonalny fotograf. Jej największym marzeniem był jednak wydanie książki. Pierwsze powieści Kristen Proby powstały w latach 2000-2010, jednak na ich wydanie pisarka musiała jeszcze zaczekać.

Mimo licznych prób negocjacji z edytorami i wydawnictwami Kristen Proby za każdym razem spotykała się z odmową. W drugiej dekadzie XXI wieku dużą popularnością zaczął cieszyć się fenomen self-publishingu. Polega on na samodzielnym sponsorowaniu własnej publikacji za pośrednictwem wydawnictw, które nie selekcjonują, a jedynie produkują. W ten sposób Kristen Proby w 2012 roku wydała swoją pierwszą książkę. Wkrótce została członkiem stowarzyszenia Romance Writers of America.

Kristen Proby jest autorką ponad 30 pozycji książkowych, które cyklicznie biły rekordy sprzedaży, podbijając tym samym listy bestsellerów tytułów prasowych takich jak „Wall Street Journal”, „USA Today” czy „New York Times”. W dalszym ciągu Kristen Proby stawia na self-publishing, jednak z dumą współpracuje z wydawnictwem William Morrow należącym do sławnego HarperCollins.

Kristen Proby jest mężatką. Razem z mężem, Johnem, a także dwoma kotami i dwoma mopsami mieszka w rodzinnym Whitefish. Oprócz literatury interesuje się również modą. Posiada zasobną kolekcję torebek.

Kristen Proby – charakterystyka powieści

Kristen Proby pisze romanse zabarwione subtelnie elementami erotyki. Zazwyczaj bohaterami książek pisarki są silne, niezależne kobiety, które odnoszą sukces zawodowy i rzadko są zależne od mężczyzn. Po drugiej stronie Kristen Proby stawia bohatera o barwnym charakterze i nieziemskiej urodzie. W zetknięciu dwóch mocnych osobowości rodzi się gorący romans.

Kristen Proby – książki

Kristen Proby jest autorką kilku serii romansów. Dwa najpopularniejsze cykle jej autorstwa „Ze mną w Seattle” i „The Boudreaux Series” wydaje samodzielnie. Powieści Kristen Proby zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i długo gościły na podium list najbardziej poczytnych książek na świecie. Przyniosły również autorce nominacje do wielu nagród.

Za książkę „Zagraj ze mną” Kristen Proby została nominowana do nagrody Goodreads Choice Award w kategorii Najlepszy Romans. Inne poczytne tytuły pisarki to, chociażby „Oddychaj ze mną”, „I kocha mnie”, „Najpiękniejsza”, „Upojenie” czy „Wysłuchaj mnie”.

d3goamj

Podziel się opinią

1
Share
d3goamj
d3goamj
d3goamj
d3goamj