Trwa ładowanie...
d3nhsvq

Kres i początek

książka
d3nhsvq
Oceń jako pierwszy:
Kres i początek
Tytuł oryginalny

The End and the Beginning: Pope John Paul II - The Victory of Freedom, the Last Years, the Legacy

Rok wydania
Autorzy
978-83-240-1820-8.jpg
"__wlasne

Wielkie podsumowanie pontyfikatu Jana Pawła II. Kiedy ukazał się Świadek nadziei, George Weigel przyrzekł Janowi Pawłowi II, że pewnego dnia dokończy opowieść o jego życiu. Kres i początek jest wypełnieniem tej złożonej Ojcu Świętemu obietnicy. To owoc dziesięcioletniej pracy autora, zamknięcie i uzupełnienie najlepszej biografii papieża.

Korzystając z nieznanych wcześniej dokumentów KGB, Stasi i Służby Bezpieczeństwa, George Weigel rysuje wnikliwy portret człowieka, który pokazał światu moralne bankructwo komunistycznej ideologii. Międzynarodowa perspektywa i unikalna wiedza o kulisach działania światowej dyplomacji pozwoliła autorowi wyczerpująco przedstawić ogromną rolę Jana Pawła II w upadku komunizmu.

Kres i początek to także przejmujący opis ostatnich bardzo trudnych lat pontyfikatu, kiedy Jan Paweł II zmagał się z cierpieniem, postępującą chorobą, krytyką swojego nauczania i głośnymi skandalami w Kościele.

Książka George'a Weigla to dzieło jedyne w swoim rodzaju, przełomowe podsumowanie życia i nauczania polskiego papieża - człowieka, który zmienił losy Kościoła i świata.

d3nhsvq
Kres i początek
Numer ISBN

978-83-240-1820-8

Wymiary

165x235

Gatunek

Biografie i autobiografie,Religia i religioznawstwo

Oprawa

7

Liczba stron

592

Podziel się opinią

Share
d3nhsvq
d3nhsvq
d3nhsvq
d3nhsvq