Trwa ładowanie...

Koronawirus odbija się na sztuce. Jarek Kubicki wprowadził kwarantannę na obrazy starych mistrzów

Oryginalne podejście do panujących zakazów spotykania się, spacerowanie i wychodzenia z domu zaprezentował artysta Jarek Kubicki. Płótna mistrzów malarstwa uaktualnił o postacie policjantów.
Share
Obraz Gustave'a Caillebotte'a po przeróbce
Obraz Gustave'a Caillebotte'a po przeróbce Źródło: Jarek Kubicki
dnptyar

Kubicki to grafik, malarz, fotograf. Uczęszczał do Liceum Plastycznego w Gdyni oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie mieszka w Warszawie. Na swoim facebookowym profilu Kubicki umieścił zabawne przeróbki prac znanych malarzy: "W altanie" Aleksandra Gierymskiego, "Camille Monet na ławce w ogrodzie" Claude'a Moneta czy "Bicycle Girl" Paula Fischera. Na wszystkich obrazach Kubicki dodał policjantów pouczających przechodniów w parkach, ogrodach czy na ulicy.

  Jarek Kubicki
Źródło: Jarek Kubicki

"Duża doza beztroski" – komentują internauci. "Pani przynajmniej ma lateksowe rękawiczki" - czytamy.

dnptyar

To dopiero czwarty tydzień kwarantanny. Ciekawe, co artyści wymyślą w kolejnych dniach.

Zobaczcie sami:

Wcześniej Kubicki umieścił w przymusowym domowym zamknięciu inne postacie znane z płócien mistrzów, jak np. parę z obrazu "American Gothic" Granta Wooda:

Gwiazdy przekładają koncerty - przez koronawirusa

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

dnptyar

Podziel się opinią

Share
dnptyar
dnptyar