Trwa ładowanie...
d412p2w
27-08-2012 00:00

Korespondencja - Miłosz - Jeleński

książka
Oceń jako pierwszy:
d412p2w
Korespondencja - Miłosz - Jeleński
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Zabrałem się do czytania listów Kota Jeleńskiego do mnie [...]. Pasjonująca książka [...]. Jedyne potwierdzenie wartości tego co robię, znajdowałem w listach Jeleńskiego. Jeden czytelnik - ale jaki - to już chyba dosyć.
Czesław Miłosz

Dla mnie nieludzkość polskiej emigracji jest czymś nie do pojęcia [...]. Czuję się jak wąż, którego pocięto na kawałki i który nie może się zrosnąć [...]. Nie widzę nikogo, poza Tobą, kto mógłby na użytek cudzoziemców moje kawałki posklejać, bo jednak, znając moje książki, wiesz, że istnieje pewna jedność (czy też nie istnieje i tylko mi się zdaje?).
Czesław Miłosz do Konstantego A. Jeleńskiego Jedyne książki, które mam w trzech „podręcznych”

(czy raczej „podpoduszkowych”) egzemplarzach (w Paryżu, w Saint-Dyé nad Loarą i na Korsyce) — to Twoje wiersze i Szekspir. „Zestaw” zrozumiały. Czy to nie dziwne, że dwaj polscy pisarze, których najwyżej cenię (Ty i Gombrowicz), są tak bliscy Szekspira. Ale „Twój” Szekspir (czy echo Szekspira, które ja w Twoich wierszach słyszę) jest mi bliższy od Szekspira „Gombrowiczowskiego”.

Radość posiadania Twych wierszy w jednym tomie trudno wprost opisać. Może tylko podziw uratuje mnie. Mogłoby to być godnym motto Twojej poezji, ale w bardziej uniwersalnym sensie niż może przypuszczasz, bo podziw Twój ratuje również innych, Twoich czytelników.
Konstanty A. Jeleński do Czesława Miłosza

Korespondencja - Miłosz - Jeleński
Numer ISBN

978-83-60046-29-6

Wymiary

135x210

Gatunek

Biografie i autobiografie, Listy, Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

3

Liczba stron

480

d412p2w

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d412p2w
d412p2w
d412p2w